Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg könnyebben...

Hogyan tanítsam meg könnyebben pohárból inni a 17 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
Eddig csőrösből ivott. Úgy könnyebb, ha ő fogja a poharat, vagy én fogjam neki? Eddig még több ment a nyakába, mint a szájába.
2013. szept. 3. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

èn egyik gyerekemnél sem eröltettem. Nagylányom talán 2 éves volt mikor ö maga akart már pohárból inni.

A kicsi most 14 hós, de még a csörösböl is magára önti, így csak szlikonos csörösböl ihat.

2013. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem ráérne, de sokan mondják, hogy már pár hónapos kortól pohárból iszik a babájuk. Voltunk játszócsoportban és ott is pohárból kínálták a teát és mondták, hogy próbáljam megtanítani pohárból inni. Ha én iszok, akkor húzza magához az én poharamat, tehát érdeklődik iránta.
2013. szept. 3. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Először te fogd és kevés folyadék legyen benne.
2013. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te fogd,kevés folyadékkal,mi a fürdőkádban tanultuk meg,ott nem baj ha mellé megy:)
2013. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam is a fürdőkádban tanulta meg, igaz már kb. egy éves kora körül.

Nem tanítgattuk, csak mindig odaadtuk neki játszani, meg fogmosáskor mondtuk, hogy köpje ki a vizet úgy mint a TV maci (szerette nézni a TV macit, a youtube-on van fent egy 8 perces változat, hátha nektek is segít :) ).

A kádon kívül csak akkor adtam neki poharat, mikor már tudta használni.

Természetes, hogy eleinte több megy a nyakába :).

Ha engedi, akkor eleinte fogd neki te, de nekem az a tapasztalatom, hogy kérni fogja, hogy ő foghassa.

Legalábbis az én kisfiam most 22 hónapos, de mindent egyedül akar csinálni (kivéve enni meg aludni).

2013. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!