Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós kisfiam agykoponyájának...

9 hós kisfiam agykoponyájának egyik fele születése óta az egyik oldalra lapul. Olvastam koponya formáló sisakról (ortézis), ami javít a fejformán. Van valakinek tapasztalata? Tényleg segít? Mennyi ideig kell hordani? Milyen orvos írhatja fel?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk öreg már és semmit nem mond rá, talán észre se vette. Engem nagyon aggaszt, semmit se változott a helyes fektetési iránnyal se.

#lapos agykoponya #koponya sisak (ortézis)
2013. szept. 5. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt a fejét érted?


Nem már nem is fog.

Ilyet csak is ortopéd orvos írhat fel. Menj el egy gyerek ortopéd orvshoz vele. Elég gyakori probléma. Ès ezt már megoldnai nem lehet, de az okot amiért egyoldalas lett meg kell szüntetni mert csak rosszabb lesz. A fej amúgy gömböjödik ahogy nö, így nem lesz mindig lapos fejü ezen ne aggódj, csak kellene az okot tudni.


Lányomnál 3 hósan vettem észre. A védönönk nem mondott rá semmit, és megmutattam a gyerekorvosnak aki rögtön ortopéd orvoshoz köldött. Ez egy specko gyerek ortopéd orvos volt. Megnézte a nyakát miért mindig egyfele fordítja. Mivel röngen sem mutatott fizikai elváltozást, így valószínü a szüléskor meghúzodott a nyaka, és alvás közben ezért jobban tetszett neki egyik irányba fordítani a fejét(ezért arra lapult).

elküldött minket gyógytornára ahhol a fordulást gyorsították meg, hogy minél hamarabb önállóan hasra forduljon. és egy specko nyakmasszázst kapott. így most is kicsit lapi a feje, 3 éves, de mindig gömböjübb.

2013. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én mindenféle képen javasolnék egy kétoldali koponya röntgent.Az én kisfiam koponyadeformitással született ami azt jelenti a varratai becsontosodtak és nem volt kutacsa.3 hónaposan koponya műtéten esett átt.
2013. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!