Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is hisztisebb lett a...

Másnak is hisztisebb lett a babája amikor elkezdett mászni?

Figyelt kérdés
8 hónapos a manó és mióta elkezdett mászni ( 1 hónapja ) mintha kicserélték volna. Addig olyan nyugodt mosolygós baba volt, most meg sokszor egyszerűen nem bírok vele. Akaratos hisztis, ha valamit nem engedek vagy nem adok oda akkor jön a visítás, sikítás. Utóbbi egy hétben többször is előfordult, hogy már az sem volt jó neki, hogy felvettem megnyugtatni amikor nekiállt hisztizni, csak az vált be, hogy beraktam egy pár percre a kiságyba és hagytam hadd nyugodjon meg. Másnál is alakult így vagy én rontottam el valamit? Én soha nem hagytam egyedül az ágyban de most semmi mást nem tudok csinálni vele. Lelkiismeret furdalásom van miatta és most már egyre többször úgy érzem, hogy tehetetlen és rossz anya vagyok.:-(
2013. szept. 6. 06:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fejlődési ugrás előtt van. Én is berakom a kiságyba ha balhézik. Az enyém 16 hónapos most. Mindig menne, de nem tudok vele egész nap kint sétálni (csak kint jó neki). Ilyenkor van amikor dühöng, áll az ajtó előtt sikít, csapkod, dobja el magát a csempén... ekkor szokott a kiságyba menni pár percre. A figyelemelterelést javaslom még. Keress valami éneklős zenélős akármit a neten vagy mese dvd-n, és ilyenkor tedd be neki.
2013. szept. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Hagyd egyedül az ágyában, akkor is, ha hisztizik. Ebben a korban már rájön, hogy van saját akarata és érvényesíteni akarja. Ha engedsz neki, még hisztisebb lesz. Ha hagyod sírni, pár nap után abbahagyja a hisztit.
2013. szept. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hisztit nem hagyja abba...De legalább nem a kezedben csinálja.Enyém már 6hónaposan nyávogott,de aztán 8hósan úgy rákapcsolt,hogy néha keményen bosszant.Már 11hós,de a nyávogás mellé itt van már az is,ha meghallja,hogy nem,akkor pattog a fenekén vagy lehajtja a fejét és elkezd sírni.Én is beteszem helyére régóta már,mert sok értelme nincs,hogy engem is csak felidegesít,mert a kezemben is elégedetlenkedik.Ilyenkor megy az ágyába és csendespihenőzik.Sokszor el is alszik egyébként,de van hogy fél-1 órát pihenget csak.Szerintem ha elfárad testileg,akkor is csinálhatja és jólesik neki pihenni kicsit a helyén.
2013. szept. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát lassan belátom, hogy muszáj határozottabban fellépni néha mert már tényleg megvan a saját akarata és úgy látom, hogy ha most engedek akkor el fogom rontani. Zöld kéz ment:-)
2013. szept. 9. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!