Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor olvastál először neki...

Mikor olvastál először neki mesét? Milyen verseket énekeltél neki?

Figyelt kérdés
Meg vannak az én mesekönyveim még,meg vennék neki verses füzetet amiből énekelhetnék neki,később meg már ő is énekelhetné.Még csak 5 hetes a lányunk de már úgy vennék ilyeneket.
2013. szept. 6. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
8-9 hónaposan érdekelték a leporellók, állatos képes könyvek. Mondókákat is csak akkor énekeltem, mondtam nekik. De nem mindig hallgatták végig. Hosszabb mesét csak 2 évesen hallgattak végig. De akkor is volt, hogy csak egyetlen mesét akart mindig hallgatni.
2013. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Időben vagy:) De én is ilyenkor kezdtem: este kis szertartás, 4-5 perc: ringatás, dalocska, vers, és zsupsz az ágyba- 4 hónapos kortól végigaludták az éjszakát (22-zől hajnali 5-6-ig) és csak akkor sírtak fel éjjel, ha betegek voltak:) Addig is éjjel csak rövid etetés, kislámpa- 2-3 hónapos kortól meg tudja különböztetni a nappalt-és az éjszakát(amikor nincs műsor) Ebben nagyon segített az esti szertartás, várják ám, és nagyon megnyugtató számukra.

3 éves korig ezek:

Kodály Kis emberek dalai

[link]

ezek kis 2-3-4- 5 hangból álló pnetaton dalok. Kodály szerint ezek jók először(még az első években is) mert ezeket könnyen tudja utánozni is. (És nagyon kedvesek is:)

Weöres S. Bóbita

[link]


Weöres versei jó ritmusúak, költői képben gazdagok - a legjobbak a kicsiknek(és a nagyoknak is, szerintem a világ egyik legnagyobb költője:)

Kodály mondta: a kicsiknek csak tiszta művészetből szabad kapniuk - ahogy ételben is tiszta jó minőségűt kap. Ez alakítja képzelő erejüket, építi lelküket -és felnővén a művészetre nyitottak lesznek és befogadóak és a teremtő képzelet kialakulásának is ezek a feltételei.

Csak tiszta forrásból!

3-4-től először kis mesék állatokról (néha mi találtuk ki) később 4-5-től a nagy tündérmesék. Benedek E. összes, Illyés 77 magyar népmese, Grimm gyerekmeséi (ők felnőtteknek is írtak, az nem jó, csak az jó, ahol a JÓ győz, legyőzi a rosszat)

Einstein mondta: ha azt akarod, hogy okos legyen a gyermeked, olvass neki mesét, ha azt akarod, még okosabb legyen, olvass még több mesét.

Mi ezek mentén haladtunk, nyugodtak, olvasni szeretnek, zenélnek, énekelnek a gyerekek (tv-t időben kidobtuk)

Kreatívak és jól tanulnak.


Sok derűs percet kívánok, énekléssel, versekkel nektek! - hamar látod majd az eredményét:)

-aa-

2013. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*pentaton dalok. Kodály szerint ezek jók először(még az első iskolaévekben is)
2013. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Másfél évesem még csak rövid meséket szeret hallani.

Énekelni gyerekdalokat szoktam, a kedvenc a Tavaszi szél :)


Kb. ez a repertoárom nekem is :D

http://www.youtube.com/watch?v=a-Cb9GoPzds

2013. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szoktam neki mesélni a piroska és a farkast, de csak néz kerek szemekkel - 3,5 hónapos a drágám... :) :)

a Weöres Sándor versek ritmusa nagyon tetszik a babáknak, a versek hallatán (sokat ismerek én is gyerekkoromból) konkrétan az én kis Csimbim úúúgy ujjongott, majd meg zabáltam :)

korábban is próbáltam neki mesét mondani, de nem láttam reakciót, de mivel a baba szereti, ha foglalkoznak vele, ajnározzák, beszélnek hozzá, ezért szerintem csak bátran! :)

itt vannak versek:

[link]

2013. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es! Most nálunk is a Tavaszi szél... a sláger. Erre alszik el, de egy hónapja még a Csendes éj c. volt a kedvenc. 5-6 hónapos kora óta éneklek neki, gyerekdalokat, vagy épp azt aminek tudom a szövegét, sokat mondókázunk, a lovagoltatókat is szereti nagyon. Mesét még nem olvastam neki, olyan "hosszú" időre nem tud megülni. 1 éves
2013. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pont ebben az időben (5-7 hetes) szereztem be az első könyveit. Persze, hogy nem érti még, de imádta a verseket, főleg klasszikusokat vettem - Arany:Este van (a mai napig imádja 11 hónapos most), József:Altató, Móricz:Török és a tehenek, Iciri-piciri. Vettünk neki verseskötetet is, ami válogatás, de csak addig hallgatta, amíg el nem kezdett mászni, utána már a világ felfedezése sokkal érdekesebb volt.

Zene: hát én nem vagyok megáldva valami jó hangtehetséggel, de muszáj énekelni és imádja. Kiskacsa fűrdik, Mókuska, Pettyes hátú katicabogár, Ketyeg az óra, Egy kis malac, Füles mackó, Hull a hó (jópofa volt a 40 fokban) - szóval minden ami eszembe jut és idővel hozzátanultam. Már korán elkezdtünk járni Ringató, Csivitelő foglalkozásokra, rendkívül élvezte - én is tanultam ott sokmindent, amit otthon gyakoroltunk.

2013. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!