Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdte el érdekelni a...

Mikor kezdte el érdekelni a babátokat, ha mesét olvastál neki?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hónapos és egyáltalán nem érdekli ha mesélek neki. Elég pici babakora óta szeretnék nézegetni vele meséskönyveket és olvasni, de egyáltalán nem érdekli. Sem picinek, sem most. Talán ha az első két oldalt megnézi és már dobja is félre. Még korai, vagy csak őt nem érdekli?
2011. jan. 28. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még korai. Elég,ha csak egy-két képet mutatsz neki,néhány szót mondva. Kb.2 évesen kezd majd hobban érdeklődni a mesék irént. Most még nem érti a fogalmakat,csak azt,amit megtapasztalt.
2011. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Babafüggő igazán. DE. arra figyelj, hogy őket nem igazán köti le az, ha felolvasol. Inkább szabadon mesélj a képekről. Mutogasd meg, mi van rajta. Köss hozzá rövid magyarázatot, találj ki egyszerű mesét! Még egy 2 éves se nagyon tud megmaradni egy helyben hosszú percekig, egy dolog mellett. Ha megunja, hagyd! Neki annyi mindent fel kell még fedeznie! :)
2011. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azt hittem, csak mi vagyunk így /fel sem mertem tenni a kérdést :)


Mi azért elnézegetjük együtt a mesekönyvet, de mindig lapozgat, így lehetetlen olvasni.

Amikor a pocimban volt, minden este olvastunk neki felváltva. De most...

Másfél éves és lehetetlen küldetésnek tűnik :)

Amikor a szobában elrajzolgat vagy babázik, akkor mindig olvasok neki, de sosem fordul oda, hogy mégis mit zagyválok itt folyamatosan.

Én is kíváncsi vagyok, mikor fogja értékelni a monológomat :)

2011. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miket olvasol neki? ( Kérdezőnek és a 3. válaszolónak írom)
2011. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én megpróbáltam neki a minap,10 hónapos...most nagyon jót röhögtem magamon...azt hittem majd fogja élvezni:-)
2011. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

Amikor ovis voltam, meg voltam őrülve a Mesedoboz című kisdobozkáért, amibe hat darab könyvecske volt. Szét olvastam, mire másodikba mentem volna. És sikerült beszereznem pár éve . IMÁDOM :)

Na, azokat lapozgatjuk, olvasgatjuk :)

2011. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Leginkább állatos képes könyveket nézegetünk, vagyis csak én :)). Igazából még nem köti le semmi 3-5 percnél tovább. Sok helyen olvastam, hogy korán kell elkezdeni, de úgy látom még van időnk. Persze már várom az összebújos mesés időszakot. Ha lesz...
2011. jan. 28. 17:58
 8/13 anonim ***** válasza:
A lanyom imadja a piroska es a farkas meset... a teszkoba vettem meg par honapja egy kifestost, kepek alatt roviden irja is a meset. Most 2 eves 2 honapos, az o szavaival meseli, olyan edes.. na meg a malacka es a farkast szereti, a kopasz vizet a fejere.. mas fajta meset nem igazan hallgat meg meg, tul hosszuak, jobb olvasas nelkul, magunktol rovidebben elmeselni..Elotte ot sem erdekelte mese ugyhogy szerintem mindenkepp 2 ev korul erdemes elkezdeni..
2011. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 13 hónapos kora óta működik az olvasás, amióta megállás nélkül mutogat mindenre. A színes leporellók csak 7-8 oldalasak, de pl a Ki ette meg a málnát? (Nemes Nagy Ágnes) így is elég hosszú, mégis minden este azt mesélem neki végig. Akad olyan nap, hogy megunja, de többnyire nem ez a helyzet.

Már ismeri a képeket, mutogatja a madarat a fán, stb.

Most 15 hós, fiú. De gondolom ez nem felt. az én érdemem, minden gyerek más. :)

2011. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi elég korán, 7 hós korában kezdtük. Először A/5-ös oldalnyi rövid mesékkel. Mindig is élvezte, mosolygott, ahogy hangsúlyoztunk.

Most 13 hós, ő maga választ alvás előtti mesét, figyelmesen végighallgatja, majd 'megbeszéljük', mit látunk a képeken. A kiskakas gyémánt félkrajcárja, A három kismalac, A kisvakond nadrágja, hasonló meséink vanak, egyelőre csak leporellók.

2011. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!