Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a babának...

Mikortól lehet a babának kiflit adni? Naponta hányszor kéne már, hogy ne cicit kapjon, mikor és mit?

Figyelt kérdés

Nem tudom függ e tőle, de az 5. fogunk a napokban bújt elő rejtekéből és 8,5 hónapos. A babapiskótát már tudja, hogy ennivaló és nem játék. Viszont a napokban a végét (részben már mállósra nyálazva) egyben bekapta. Amit aztán hamarosan kihányta.

Amúgy még csak ebédre kap készített ételt, ami elég változatos és gyümölcs is van minden nap.


2013. szept. 9. 08:53
 1/6 dickharta válasza:
2%
:) unod már,mi?! a legjobb az lenne ,ha főzne is magának. .. :)
2013. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de egyáltalán nem unom!!! Örülök, hogy szopik és nem tápszeres baba. Csak az előbb olvastam olyat, amiből az jött nekem le, hogy már többször kéne naponta készített kaját ennie, mint azt mi tesszük. De egyáltalán nem akarom, hogy már leválasztódjon! Szeretném minimum 1 éves koráig szoptatni. Csak egyszerűen mivel első baba és a védőnőm egy nagy kalap ... sem ér fogalmam sincs mikortól kell /kéne neki már nem csak napi 1x nem ciciznie. Na meg, hogy azt mikor és mi legyen akkor amit eszik.
2013. szept. 9. 09:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó hogy ebédre főzeléket kap, emellett uzsonnára, tízóraira lehet már próbálkozni joghurttal, túróval (valami gyümölcsöt bele) az nem baj ha keveset eszik ezekből, kaphat még cicit mellé, de törekedj arra hogy kóstolgasson mindent. Én a fiamnak 10 hónapos kora körül adtam kiflit, de lehet hamarabb, csak mindíg eldobta :)

9 hónapos kora körül kis falatkákba már kapott a fiam kalácsot, sajtkrémes kenyeret ilyesmit.

2013. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy általában dolgot írok csak, természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy nekik jó és ahogy tudják!

Anyatejes babáknál 6 hónapos kortól ajánlják a hozzátáplálás megkezdését. Ez annyit jelent, hogy bőven egy hónap vagy még több, mire ki tudsz váltani vele egy étkezést. Ezt általában tízóraira ajánlják (mivel az új ízeket délelőtt adjuk, ha bármi allergiás reakció, vagy hasfájás felmerülne miatta, akkor még időbe lehessen orvoshoz vinni). Aztán az egy étkezés kiváltása után, kb!!! (tényleg úgy, ahogy nektek jó) havonta ki lehet váltani egy-egy étkezést... van aki egy hónap alatt 3-at is kivált, van akinek majdnem 2 hónap egy étkezés kiváltása! Szóval egy anyatejes 8 és fél hónapos babának azért már 2 étkezést ki kellene váltani, vagyis, hogy az nem cici már, hanem rendes babakaja: zöldség, gyümölcs, stb. 8 hónapos kortól lehet már kóstoltatni a különböző tejtermékeket szépen apránként, szóval egyre változatosabb tud lenni egy-egy étkezése. Szépen a glutént is ajánlott bevezetni (7 hónapos kortól), és persze mindig bővíteni a már meglévő zöldségeket, gyümölcsöket!

A babapiskótát nem szokták javasolni első gluténes ételnek, mivel az tartalmaz tojást, cukrot és még ki tudja miket. Fosfovit babakeksz, kivejezetten erre lett fejlesztve, ezzel pl jó kezdeni a glutén bevezetést. Az enyém már 11 hónapos és minden levegőzéskor, mikor babakocsiba ül, elrágcsál egy ilyen kekszet. Még mindig nagyon sok van belőle, de szépen apránként el fog az fogyni! :) És ha kihányja még az ilyen darabosakat, akkor inkább daráld neki a gyümölcsébe, úgy biztosan nem jön vissza! :)

Sok sikert, jó evéseket, ízleléseket!

2013. szept. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

7 hos, 5 hosan kezdtük. 10 orai, ebéd, uzsi kiváltva....reggel este éjjel cici.

Ja és szinte minden nap rágcsál kiflit kb 3 hete :) Imádja majszizni. Nincs foga még.

Sztem már probálkozhatsz a 10 oraival vagy az uzsival.

2013. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Erus76 ***** válasza:

4,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, először ebéddel (főzelékek). Kb. 1 hónapra rá az uzsit váltottuk ki (gyümik natúr joghurttal, túró), 3 hete pedig a tízórait. Nem erőltettem, így adta magát. Emellett szopizik a kisfiam, reggel és este, de napközben is mellre rakom, jókta kortyol belőle.

Pár napja vacsira is kap egy kis kifli belét, sajtot, parizert. Ő most 8,5 hónapos.

2013. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!