Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 32hezes terhes vagyok. Nagyon...

Ritus1989 kérdése:

32hezes terhes vagyok. Nagyon félek hogy mi lesz velem a szülésnél. Mit fognak velem csinálni? Még soha nem voltam korházba. Nagyon félek. Tudom hogy ott jó kezekbe leszek. De akkor is félek. Mit tegyek hogy ne féljek ennyire?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Járj el szülés felkészítőre (ne nézz meg szülés videót!), keress egy dúlát, aki veled lesz végig.

Sajnos a félelem az, ami legjobban hátráltatja a szülés menetét, akár teljesen be is akaszthatja, szóval jó lenne, ha a hátralévő időben el tudnál lazulni még.

Ha van segítséged a felkészülésben, akkor még sokat oldódhat ez addig, szerencsére még van is időd.

2013. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is rettenetesen féltem és senki nem tudott igazán megnyugtatni úgyhogy megértelek, de kezdj el csak arra koncentrálni hogy nemsokára veled lesz a babád és hogy a szülés csak max. 1 nap amit sokan mások is kibírtak már és én elkezdtem járni szülésfelkészítőre amit a védőnő tartott és el lehet menni szülőszoba látogatásra is, mondjuk én azt kihagytam inkább de van akit ez megnyugtat és lehet hogy megérné szülésznőt fogadnod akit már ismersz mire odakerülsz és mindenre felkészít.

Jó egészséget és könnyű szülést kívánok!

2013. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy másnál használ-e ez a módszer, de nálam a következő vált be. Tudtam, hogy fájni fog, tudtam, hogy lesznek rossz pillanatok, esetleg órák, és hogy fog történni olyan, ami nem lesz kellemes. De tudatosítottam magamban, hogy végig lehet csinálni. Hogy végig tudom csinálni. Hogy túl leszünk rajta épen, egészségesen, és lehetőleg gyorsan. Azt mantráztam, hogy minden rendben lesz, és próbáltam a pozitív oldalára koncentrálni.
2013. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy már késő az én tanácsom, de ne gondolj a szülésre. Én az egész terhességemet így csináltam végig, nem gondoltam rá, úgy voltam vele hogy lesz ami lesz, kár előre paráznom. Nekem nagyon bevállt, a szülés napján tök nyugodt voltam, nem féltem. Aztán kiderült hogy jó doki jutott nekem, a szülésznők is jófejek voltak, így végképp nem kellett félnem. Fájt, vágtak, varrtak, de ott abban a pillanatban (3 órában) ki lehetett nagy nehezen bírni. Ne gondolj a szülésre, vedd lazán és hidd el hogy könnyen fog minden menni. Ha ráparázol dolgokra, azt tutti bevonzod.

5 hós baba anyukája

2013. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.probálok nem gondolni a szülésre de sajnos nem megy.de arra gondolok nemsokára velem lesz a pocaklakom..a császár vagy a természetes szülésböl nehezebb felépülni?????
2013. szept. 9. 19:19
 6/7 A kérdező kommentje:
sokan mondták hogy a császárbol nehezebb felépülni..de mien fályást vagy mit érzek a mütét után???????
2013. szept. 9. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Van, akinek ebből, van akinek abból nehezebb felépülni. Nem tudhatod előre, hogy neked melyik lenne a könnyebb. Picit azért olvass utána a császárnak is, hogy ha esetleg mégis az lesz, ne érjen váratlanul, ami történik, de nagyon nem érdemes belemenni. Lesz, ami lesz, azon kell túlesni.
2013. szept. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!