Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki agresszív módon válaszol...

Aki agresszív módon válaszol a babákkal kapcsolatos kérdésekre, az miért teszi?

Figyelt kérdés
Normális módon is el lehet mondani a véleményünket, nem? Szinte már rá lehet ismerni név nélkül egy-egy válaszolóra a százalékaiból (nyilván alacsonyak a százalékok). Az ilyenektől kérdezném: Mi az oka az aggresszív hozzászólásoknak? Valami bánt?
2009. nov. 3. 11:56
 1/5 A kérdező kommentje:
...és nem a vitákra gondolok, hanem, mikor egy kérdésre azonnal csúnyán válaszol valaki...
2009. nov. 3. 11:57
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, nekem is feltunt es vannak sokszort ismetelt sztereotipiak is(pl 4 honapos kortol rantas a fozelekbe vagy az ellenpolus, hogy 1 eves kor alatt nem szabad semmilyen tejtermeket adni a babanak). sajnos azoktol hiaba varsz valaszt akikrol a kerdes szol, de remelem elolvassak es tudatosul bennuk, hogy nem ertekeljuk es nem is igenyeljuk azokat az agressziv-leszidos-szamonkeros valaszokat. biztos frusztraltak es igy vezetik le a feszultseget.pedig annyi mas jo mod van erre:)
2009. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem szoktam agresszívan válaszolni, de bevallom időnként olvasok itt olyan dolgokat, hogy tényleg vissza kell fognom magam (olyankor inkább nem írok semmit). Engem itt azok az anyukák tudnak nagyon felhúzni, akik mindenkire ráakarják erőszakolni a véleményüket, és több vagy nagyobb gyerekes (akiknek ugye nyilván több tapasztalata van már)anyukákat oktatnak ki, akik esetleg már tapasztalatból beszélnek, nem csak az elméleti tudás van a hátuk mögött. Ezt főként kaja terén figyeltem meg, de a csúcs az volt mikor néhányan egy orvos "utasításait" bírálták felül, és úgy gondolták, hogya beteg gyereknek nem szabad az antibiotikumot beadni, hiába írta fel az orvos. Na az ilyen okos anyukáknál nem csodálkozom, ha sokan ingerülten, agresszívan válaszolnak.
2009. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mert primitív. teljesen ellenkező véleméynt is elő lehet(ne) adni normális hangnemben.
2009. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
Én olyankor szoktam néha begurulni amikor századszor megkérdezik, hogy beadatjuk-e az oltást, mit tud 1-2-3-4-5-6 hónapos babátok stb... Muszáj vagyok megkérdezni tőlük, hogy nem tudnak (vissza) olvasni? Ha meg csevegni akarnak akkor miért nem mennek babafórumra? Itt kérdéseket várnak, és szerintem ez egyáltalán nem egy életbevágó kérdés... Meg azokat nem bírom amikor jönnek ide szídni a férjüket, meg megkérdezni hogy: ugye normális, hogy a 18 éves gyerekem még nem merem itthon hagyni fél órára? De az életben is nagyon idegesítenek a felesleges meg a túlaggódós dolgok. A következő, hogy jönnek ide, hogy már valamelyik nap elájultak a fáradságtól, természetesen a gyereket még így sem hajlandók letenni egy órácskára... Nem értem őket, és annyira idegesít. És a legjobb, amikor kioktatnak másokat, egyszerűen nem képesek sokan elfogadni másokat amikor anyák lesznek... Mert pl én sosem altatom az én ágyamban a gyereket, mert van saját ágyikója, meg ilyesmik. Meg szinte elbvárják, hogy a gyereken kívül ne legyen semmi! És én bűnös vagyok, mert ugyanúgy fontos a hobbim, a férjem a szex. És mert nem mindennél jobban szeretem a gyerekem, hanem ugyanannyira mint a párom. Múltkor meg írta valaki, hogy aki nem szül az nem jó semmire csak ágybetétnek? És még sorolhatnám. És ilyenkor lehet néha kicsit csúnyábban válaszolok, de nem úgy mint egyesek akik kb azt mondják, hogy d*göljön meg a másik aki mást gondol. Ha nem lenne névtelen, akkor is vállalnám a véleményem.
2009. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!