Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a bölcsőpárn...

Mi a véleményetek a bölcsőpárnáról? Hasznos? Kényelmes a babának?

Figyelt kérdés
[link]

2013. szept. 10. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél! A baba mozgását ne akadályozd, mozogjon amennyit tud.
2013. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk nem pont ilyen volt, hanem egy enyhén döntött párna (mint egy lapos háromszög) és két kartámasz oldalt. Valami fantasztikus találmány! Nagyon sokat használtuk, mert az én babámnál nagyon hiányzott a biztonságérzet és ez segítette benne, hogy érezte maga körül van valami és nem kalimpál bele a vakvilágba. Ráadásul mivel emelt, ezért sokkal kevesebbet bukott tőle. Ráadásul az én babámmal nagyon nehéz volt, miután nagy nehezen elaltattuk amint letettük egyből felébredt (mert ahogy kihúztam a kezem alóla, kicsit megmozgattam), de ezzel a párnával együtt altattuk és így minimális mozgatással könnyedén le tudtam tenni. Mi olyan 3 hónapos koráig használtuk, csak ezen aludt, akárhol is volt (babakocsi, nagy ágy, kiságy, bölcső).

De hozzáteszem, ez babafüggő! Ha a babádnak nincs szüksége ilyen körbepárnázásra, akkor nem szükséges. Egyébként ebben a korban még nem igazán mozgulnak el maguktól.

2013. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. hát azért is kérdeztem volna mert nekem azt mondták hogy elengedhetetlen kellék mert ha leteszem a babát büfiztetés után és esetleg jön még egy kis tej akkor nem fullad meg tőle mert oldalt van fektetve ugye. hát még csak 33 hetes vagyok de már most gondolkodom az ilyen dolgokban hogy gyűjtsem a tapasztalatokat.
2013. szept. 11. 06:31
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Az enyémen nem lehetett oldalra fektetni, csak háton. Én is a terhesség idején attól paráztam a legjobban, hogyha nem büfiztetem meg rendesen (és honnan tudnám hogyan is kell), akkor megfullad. De ez nem igaz. Ha nem büfizik rendesen, akkor a levegő a hasában marad és végigmegy a beleken, maximum egy kis hasfájást tud okozni. Az oldalt fektetésnek pedig az a hátránya, hogy a feje deformálódhat, ezért a háton fektetést javasolják a leginkább (persze ott is deformálódhat, de elvileg kevéssé).

Most meg lehet kövezni, de én a babám kb 1,5-2 hónapos korában, éjszakánként, mikor olyan jól aludt a gyerek és csak enni kelt fel, én nem vettem fel megbüfiztetni. Csak simán cicire tettem és én részemről aludtam tovább. Ő magának befejezte és ő is aludt tovább. Most 4 hónapos, éjszakánként egyszer sem büfiztetem meg. Néha néha megpróbálom, hogy lássam volna-e értelme, de érdekes módon nem vagy alig jön büfi és csak jól felébresztem vele a gyereket.


De abból a szempontból tényleg jó a bölcsőpárna, hogy mivel emelt, ezért kevesebb jön vissza. De persze az olyan párna, amiben háton kell fektetni a babát.

2013. szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor a baba gondolom ott aludt veletek.én kiságyba szeretném szoktatni hogy meg legyen az ő kis helye meg megmaradjon a mi helyünk is mert egy idő után jól szét túr minket a gyerek és pápá együtt alvás a párommal.ezt a nem büfiztetést most hallom először és érdekesnek gondolom amit mondtál.
2013. szept. 12. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Újra én vagyok... én is így terveztem. Csak a baba nem akarta. Hosszú órákat sétáltam vele, nagy nehezen elaltattam, de mindig azonnal felébredt amikor leraktam. Volt ott minden, belógattam a kezem, símogattam a fejét, órákig dúdolgattam, behajolva cicire tettem stb, de semmi nem működött. A magam mellett altatás úgy alakult ki, hogy egyszer elaludtam az éjszakai szoptatás közben, annyira halálosan kimerült voltam. Babuci befejezte a szopizást, majd aludt egy jót, 3 óra múlva felkelt és újra szopizni kezdett. Én már csak erre ébredtem fel. Óriási bűntudatom volt, hogy agyon is nyomhattam volna a babát meg nem büfiztettem. De aztán ez újra és újra előfordult, ahogy egyre keményebbek voltak az éjszakák én pedig teljesen zombi voltam. Aztán feladtam, magam mellé raktam és azóta alvás van éjszaka, csak enni kel fel. Ez egy akkora áldás volt, hogy elfogadtam, akármennyire is nem javasolt. Most tartunk ott, hogy szoktatom szépen az ágyába, de sokszor még most is nálam köt ki. De nem erőltetem, majd szépen az ő ritmusában átszoktatom.
2013. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!