Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiam székrekedéss...

Pinky1981 kérdése:

9 hónapos kisfiam székrekedéssel küszködik. Mit adjak neki, hogy lágyabb legyen a széklete?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Glicerines kúp,Levolac szirup,Laktoherb szirup,szilvalé!
2009. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Frissen facsart alma leve nagyon jó székletrendező. De vigyázz, tényleg csak a levét add, mert a reszelt alma az pedig az ellentéte tehát székletfogó. Nekünk az almalé mindig segít, ha székrekedéses panaszaink vannak.
2009. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A glicerines kúptól nem lesz lazább a széklete, csak könnyebben kikakálja a nagyobb darabokat, mert felerősíti az ingert és síkosítja a kijáratot.A szilvát ajánlották nekünk is mikor a gyerkőcnek ilyen gondja volt, illetve a frissen facsart narancslét evés előtt. Illetve Duphalac szirupot, de az jó pár hét mire kifejti hatását és folymatosan kellett szedni. Vagy ami még bevállt a lenmagliszt joghurtban elkeverve. De van lenmagolaj is. Állítólag az is jó. De kérdezz meg dokit is, hogy pl ezeket a szirupokat ilyen kicsinél hogy adagold. Bár azt nem tudom tápszeres e a baba , vagy valami étel után van csak szorulása. Legfőképp kerüljétek a szorulást okozó ételeket (pl:krumpli, banán)Gyors jobbulást neki!
2009. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
több gyümölcs, zöld kéne, kakaót, csokit édeset egyáltalán nem adnék. sok folyadék, lehetőleg cukor nélküli folyadékot, sima vizet és tényleg minél több gyümölcsöt (áfonya pl. nagyon hajtja a fiam)
2009. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek !
2009. nov. 3. 16:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolso valaszadval nem ertek egyetaz afonya igen is fogja a hasat.Ne adj neki sem banant sem rizset,tobb gyumit es sok folyadekot,a szilva nekunk is bevalt.
2009. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát ahogy írtam az én fiamat hajtja, de ez egyéni, ki kell próbálni.


csak azt szerettem volna írni, hogy ne gyógyszerrel, vagy hashajtó készítménnyel kezeljenek egy csecsemőt, hanem ha lehet természetes, egészséges életmóddal...

2009. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az almalé bevált. :)
2009. nov. 5. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!