Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allando szekrekedessel kuzdo...

Allando szekrekedessel kuzdo babaknal mikor es hogyan oldodott meg ez a gond?

Figyelt kérdés
2 honapos a babam, sose tud magatol kakilni. Vagy lazmero vagy kup, vagy mini beontes segit. Probaltam mar kamilla teat es laevolacot is, ugysem megy. Valtsak talan tapszert, volt, akinek az segitett?
2011. máj. 6. 11:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos korától bébiitalt (őszi) adtam neki, de az sem sokat segített.

A hozzátáplálással kezdett javulni a dolog, most már nagyon jól megy! :-)

Nektek még van egy pár hónap addig. :-(

A Laevolac nálunk sem hatott. Sajnos nem tudok ennél többet tanácsolni.

2011. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet. Amíg Mildibe Pre tápszert kapott. (koraszülött baba) Aztán amikor váltottunk Mildibe 1-re minden rendben lett.
2011. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Most tutira meg leszek kövezve, meg le leszek pontozva, de ami nálunk bevált, és soha semmi gond nem volt belőle: napi 30 ml vizezett almalé. Ált. 10 ml. almalevet tettem a 20 ml vízhez. Nálunk bevált, onnantól kezdve magától kakilt, és sosem tekergett az erőlködéstől. 9 hetes volt akkor.
2011. máj. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, az almalé. Próbáld meg! Anno mi is kaptuk 2 hónaposan!

Itt most az a legfontosabb, hogy a baba kakilni tudjon, nem pedig az, hogy 6 hónapos koráig ne kapjon semmit az anyatejen kívül!

(1. voltam)

2011. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Egyrészt okozhatja a tápszer is, lehet, hogy érdemes váltani, és szerintem sem rossz ötlet az almalé! Ha már nagyon szenved szegény, akkor muszáj tenni valamit.

Nekünk Milupa Komfortot írt a doki, az kifejezetten nehezen kakiló babáknak is jó. De persze, kérdezz rá a dokinál!

2011. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velünk is, több, mint 2 hónapig szenvedtünk! Ami segített (egy itteni válaszoló tanácsa kapcsán), hogy a laevolac adagot fokozatosan emeltem 1-1 ml-rel naponta, mire a 12-höz értünk, lett kaki és azóta is. Pár napig még ennyit adtam, aztán fokozatosan visszacsökkentettem. És működik! Több gyermekorvos is mondta, hogy nem szívódik fel, tehát nem ártasz vele. Viszont -nem akarok beleszólni - de emiatt nehogy lecseréld a szoptatást tápszerre! Azzal teheted neki most a legtöbbet, ha szoptatod! Hidd el, meg fog oldódni tápszer nélkül is!
2011. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Az almaleves válaszoló vagyok. Mi is Milupa Komfort 1-et használunk, de nekünk az csak annyit segített, hogy lágy lett a széklete. De ugyanúgy nem jött ki sajnos. :(
2011. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
nálunk a tápszerváltás oldotta meg. 2, 2 és fél hónapig szenvedtünk, mindent kipróbáltunk, aztán milupa tápszer helyett Beba HA Start pro-t írt fel a dokink, és másnap már rendesen volt kaki. Bár azt hozzá kell tennem, hogy az én lánykám pöttyös is volt az összes milupától.
2011. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm lányok, anyukák, ki fogom próbálni hétvégén az almaleves megoldást. Nagyon el vagyok keseredve, az orvos azt mondta, ha nagyon akarok, váltsak tápszert, de készüljek fel, hogy hetek, mire megszokja a gyomra az újat, és lehet, hogy csak rosszabb lesz. Már nem szoptatok sajnos. Neki sem kemény, mégsem tudja kinyomni. Rosszul érzem magam, hogy két hete csak segítséggel megy neki.
2011. máj. 6. 11:37
 10/23 anonim ***** válasza:

nem egyszerű, mert nagyon pici még.

nálunk 5,5 hósan, a hozzátáplálástól voltak gondok (addig anyatejes volt). 8 hós kora óta nincs kaki gondja.

amik használnak nálunk:

Levolac (éhgyomorra), mandarinlé, zabkása, 1 ek.olivaolaj az ételébe, szilva.

állítólag, de nálunk nem: langyos préselt almalé


de 2 hónaposnak egyiket sem adnám igazából.

orvos nem tudott valami okosat mondani?

2011. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!