Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is sokat eszik 9...

Szerintetek is sokat eszik 9 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Reggeli 120-150 gr gyümölcspép

Délben ugyanennyi főzelék husival/tojássárgájával/hallal/májjal

Uzsi kb fél centi vastag zsemle, rajta egy mackósajt, vagy a 120-150 gr gyümipép kukoricapehellyel vagy sinlac-kal.

Vacsi 210 ml tápi, éjjel 240 ml tápi.


Anyósom szerint ez túl sok. Babám 83 cm és 10,8 kg. Nem kövér, nem is sovány, szerintem pont jó. Sokat mozog, kúszik-mászik, feláll, de nem iszik elég vizet. Egy nap ha megiszik 100 mlnél többet ugrálok örömömben.

Szerintetek jó ez így vagy tényleg kevesebbet kéne adnom neki? Amúgy 4-5 óránként eszik.


Köszi előre is!


2013. szept. 11. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó így, eleve nagyobb a babád az átlagnál, ezen ne izgulj!

Ha kevesebbet adnál azt meg kevesellné anyósod:-D

Nekik szinte lehetetlen megfelelni:-)

2013. szept. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10 és fél hónapos a lányom, ennek a felét sem eszi meg, úgyhogy ahhoz képest rengeteg. De gondolom érzi a babád, hogy mennyire van szüksége és azt a mennyiséget eszi meg.
2013. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ó, boldog lennék, ha az én 9 hónapos lányom enne ennyit. De ő csak csipeget, mint egy kismadár. Mondjuk ő elég picike is, 7300 g és 70 cm.

Szerintem teljesen jól étkezik a babád.

A vízzel kapcsolatban pedig: az én babám szintén nem nagy ivó, jó, ha 30-40 ml vizet megiszik naponta. Egyszerűen nem kell neki több. Bár ő még mindig elég sok tápszert fogyaszt, szóval valószínűleg ezért nem iszik több folyadékot.

De ne aggódj, ha szomjas egy gyerek, úgyis iszik.

2013. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy eszik rendesen :-) viszont a folyadék az elég kevés. Lehet megköveznek érte, de én nem csak vizet adnék neki, hanem bepróbálkoznék egy kis gyenge teával.
2013. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányaim is ennyi esznek. reggel/este 240 ml tápszert. Tízórai kb 120 gr. gyümis bébiétel, ebédre kb. 150 g főzelék, de még utána kérnek 120-150 ml tápszert, uzsonna általában tejpép olyan 130 g körül. Viszont ismerős kisfiú enneél sokkal többet eszik. Ja és vízet ők sem igazán isznak, én még 100 ml is örülnék
2013. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A nagy melegben gyümölcslével itattuk (facsart, 1/3-2/3 arányban vízzel higítva), hogy nehogy kiszáradjon, mert akkor sem volt hajlandó vizet inni. Most már csak vízzel kínáljuk, a teát még ennyire se fogadja el. :(

Megnyugodtam akkor. Szerintem a baba úgy is jelzi, hogy elég volt, vagy ha kevés, kislányom meglehetősen öntudatos, simán kiveri a kanalat a kezemből ha már nem kér.

Köszi még egyszer, ment a pacsi mindenkinek! :)

2013. szept. 11. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem sok! Szerintem az én 10 hónaposom többet eszik (ő majdnem két deciket eszik egy alkalommal), ő ráadásul ötször eszik egy nap.

Szép nagy babád van, az enyém még csak 74 cm! :)

2013. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én lányom meg jóval többet eszik és nincs ekkora,pedig ő sem kicsi.Éjjel nem eszik,de a többi étkezése 250-300gramm simán meg van.Pl uzsi 2banán meg fél doboz kefír is néha.Változó napjai vannak.Ő 9hósan volt 9,5kiló és 78centi.Most 11hós és 9,7kiló max és 80centi.Nekem 3 óránként eszik átlagban és van nap,mikor nem is iszik,van mikor sokat.
2013. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!