Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám sokat erőlködi...

Isabel25 kérdése:

3 hónapos babám sokat erőlködik eredmény nélkül. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 naponta van kakija ami teljesen normális állagú. Azt mondták nem baj,hogy ilyen ritkán rakja tele a pelust, jó a tejem. Viszont ezek a görcsök és erőlködések a szopizást is nagyon megnehezítik. Sokszor egy kínszenvedés. Igény szerint szoptatok kezdetektől. Gondoltam arra is, hogy túletetem, mert kb óránkánt kér cicit. Közben félek attól, hogy ha nem adok neki kiszárad. 32fok van a lakásban, katlan...

#baba #görcs #erőlködés #hasfájás szoptatás
2013. jún. 20. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha csak tejeztek és nincs víz akkor nem gond! Víz helyett is szív egy kis tejet.

Nekem is azt mondták, hogy nem gond a 2-3 nap mert teljesen felszívódik a tej(?) de nekünk is sok görcs volt és vannak ezek az espumisan cseppek... nekünk nagyon beváltak így nem volt görcs és hogy megkapta 15 perc múlva olyanokat durrantott a Fiam, hogy felnőtt férfi megirigyelte volna.... Ha nagyon rossz a dolog és tényleg csak erőlködne kakiláshoz akkor a szélcső is sokat segít! Nekünk az is kellett sajnos de egy szuper találmány...

2013. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most ráadásul az egyik szeme picit bevérzett.. remélem nem kötőhártya gyulladás.. lehet, hogy úgy erőlködött szegény?

Megpróbáltam kicsit nagyobb időközönként mellre tenni, de igy se sokkal jobb.

2013. jún. 20. 21:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Kotohartya gyulladasnal folyik a szemebol egy sarga gennyes cucc es osszeragad a szeme.

1 eve szult sogornom. A pici a legnagyobb melegbe jott. O is ugy volt vele higy anyatejet kapjon csak. 2 hetesen egyik reggel hiv hogy jojjek mert baj van. Szaladok mert tudtam hogy a pici a baj... Bejovok tuz piros a bore zihal... Hivtuk a mentot es azborvos aki jott megitatta vizzel es 20 perc mulva nem volt baj...


Az erolkodestol be tud verezni a szem... Tornaztatni szoktad? Masszirozni? Nalunk az is nagyon bevalt... Espumisan csepp ha nagy a baj akkor vagy szelcso vagy glicerin kup babaknak... A glicerintol kicsuszik es nem kell erolkodjon...

2013. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vettem espumisant és szélcsövet is. a cseppektől most már sokkal nyugodtabban eszik. Pedig már elmúlóban volt a hasfájása,eddig infacolt adtam neki, de az csak a büfire volt jó. szerencsére azt már tud magától is bármilyen pózban. Közben sokat nyáladzik, lehet, hogy amiatt is erőlködik, hogy nő a foga. a szeme már jobb szerencsére.lehet a meleg is rátesz egy lapáttal
2013. jún. 21. 19:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Na ennek orulok :) legalabb mar nem faj a pocakja!

Arra szoktal figyelni, hogy miket eszel?

Biztos o is megszenvedi ezt a rohadt nagy meleget....

Az espumisan nagyon jo, meg en is szedtem mikor olyat ettem.

Orulok hogy nem szenved mar a kicsi es jobban van.

2013. jún. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
képzeljétek! most este espumisan mellett is olyan hascsikarása volt.. :( egy jó darabig bírta meg nagyokat durrogtatott, aztán a vége felé meg nagyon görcsölt. úgy üvöltött olyan keservesen szegénykém. most már alszik de nagyon nehezen tudtam elaltatni. lehet elviszem dokihoz, hogy nézzenek már rá hasi uh-n. sok szöszt is lenyelhet mert egyfolytában a szájában van az ökle, mert már a fogzás tünetei is elkezdődtek. remélem nem valami hajszál csavarodott a belecskéjére..jajj a szívem szakad meg amikor így sír
2013. jún. 22. 21:23
 7/9 A kérdező kommentje:
újszülött korától, de kb 1hónapja már nem fájt neki. most tért vissza kb 1 hete. erről a tejcukor problémáról még nem is hallottam
2013. jún. 23. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia utolsó!


Az én fiam tejcukor érzékeny (nem veleszületett, tehát míg csak anyatej volt nem volt gond, de mikor kevesebb lett a tejem és tápszerezni is kellet kb. 3 hónaposan akkor alakult ki neki) napi 7-8-9 hasmenés 1-2 hányás a minimum volt... Azt mondták, hogy valahogy oldjam meg mert kórházba jut a gyerekem kiszáradás miatt... Hát mondom kössssz... És hogy oldjam meg?????


és annak nem csak a hasfájás a tünete... Víz szerű hasmenés vagy hányás is... A gyomor nem tolerálja a tejcukrot és szabadul tőle vagy itt vagy ott, de kihajtja... Hiányzik a laktáz enzim a szervezetből ami bontja a tejcukrot. De ez a baba erőlködik sokat (úgy, hogy szegénykémnek a szeme is bevérzett!)...


KÉRDEZŐ!

Szoptatsz még ugye? Miket eszel?

Az hogy 1 hétig nem volt hasfájás és most megint az jelent valamit! valami olyat nem ettél ami kibánhat vele? Főzelékféle, káposzta, hüvelyes köménymagos étel (az én Fiam pl a körözöttől kész volt. Mármint ha én ettem utána meg szopi...)


Tápszereket nem cserélgetsz (ha tápos a baba)? Vagy táp+tej (ha a kettő kiegészítve akkor meg kell nézni, hogy a tej vagy tápszer után szenved...) 2-3 nap tápszer csak vagy 2-3 nap tejcsi csak neki.)?


Ha minden stimmel és nem a Te étkezésedet nem bírja a kicsi, akkor sok tornáztatás ellenére is vannak olyan babák akik iszonyat hasfájosak... Sógornőmnek a picije non-stop sírt üvöltött és álomba sírta magát kb fél éves koráig...

Nagybátyáméknak a kisfia hónapokig csak a szélcsővel létezett... Gyerekorvos azt mondta, sajnos van ilyen... Ott javasolták, hogy hagyja abba a szoptatást és csak hipoallergén tápszerrel etesse (ott eleve kevés is volt a tej) és, hogy a hozzátáplálást 6 hónapos korig csúsztassa el...

2013. jún. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szoptatom a picit, azon kívül mást nem kap. most például egész jó napok voltak. Adom neki az esPUKIsant :) és most egész tűrhető. a védőnőm azt montda a front , vagy a meleg miatt is lehetnek ilyen erős görcsei. egyébként szokott hányni minden nap estefele,(fehér darabos) de szerintem az még nem gáz.eddig az éjszakát is átaludta, este 8kor letettem , reggel 6kor kelt, de most erről is leszokott.2óránként kel . hát ezek a kisbabák olyan kiszámíthatatlanok :)
2013. jún. 27. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!