Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagysúlyú babátok mikor állt...

Nagysúlyú babátok mikor állt fel, ült fel, mászott? Kisfiam 8,5hós,11kg és 76cm- (anyatejes). Dokinéni azt mondta, ha gondoljuk akkor vigyem babatornára. Elvigyem, mert ebben a taknyos időben nem igazán szeretném közösségbe vinni.

Figyelt kérdés
ül-( magától még nem ült fel), most próbálkozik négykézlábra állni, kúszik, de inkább forog, illetve nagyon szeret állni, alig kell tartani, de még magától nem állt fel.
2009. nov. 3. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom pont ma 7 hós,9 és fél kg,71 cm.Már 2 hete mászik,pár napja fel is áll,és megül egyedül,de fel nem ül még. Sztem nem súlyfüggő,bár én is azt hittem,hogy nehezebben mennek majd Neki ezek a dolgok,elég kerek Babóca.
2009. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mozgásfejlődés az idegrendszer fejlettségétől függ.Semmi köze a súlyhoz,nincs "lusta baba".
2009. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs köze a súlynak ehhez. Az én babám 8 hónaposan már ült egyedül, mászott és fel is állt egyedül, sőt oldalra lépeget a kiságyban. Kb. 10 kiló.
2009. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem sem súly függő!

A kisfiam 4 kg-val született, most 6 hónapos 10 kg (tápszeres)

Már 4 és fél hósan hasrafordult 5 hónapos kora óta forgolódik hasra és vissza is4

Mászik, és felkapaszkodik ezzel még csak próbálkozik és eddig 2 szer sikerült egyedül felülnie! :)

Üdv.

2009. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ráértek még a felállással, az én kislányom 9-10 hónaposan állt fel magától és egy évesen indult el! Felülni meg 11 hónaposan ült fel.

A babatorna annyiból lenne jó, még ha ilyen cudar idő is van, hogy egy picit Te is kimozdulsz talál egy kis felnőtt beszélgetőpartnert, meg az ő immunrendszere is egy picit szokja a külvilágot! Én télen jártam a kislányommal babaúszásra direkt azért, hogy ne legyen annyira védve kell erősödjön az immunrendszerük, sőt a boltunkba mindennap bemegyünk és megnézzük Apa, hogy dolgozik és ott játszunk, nyalja a földet nem szólunk ha valamit felszed, de ha a kukából akar kivenni valamit azt nem engedjük meg!

Nyáron volt egy pár hétig huzamosan beteg, de arra is a doktornővel együtt jöttünk rá, hogy akkor próbáltuk a forralás nélküli csapvizet bevezetni, hát lázas hasmenést kapott, ha meg visszatértünk a forraláshoz nem volt baja.

De már ezt is kinőtte, hozzászokott az immunrendszere a sima csapi vízhez is, bár nem kap sokat, max 2 dl egy nap, mert csak a gyümölcslét szoktam felengedni neki, ha túl töménynek vélem.

Üdv egy 17 hónapos anyuka aki 16 hetes kismama is.

2009. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
teljesen normális amit a babád csinál 8.5 hónaposan. amíg nincs megkésve, ne aggódj (most még szerintem minden rendben van azok alapján, amit leírtál), ha esetleg később mégis lemaradna, akkor ráérsz gyógytornászhoz vinni.
2009. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!