Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire beteges a gyermeked?...

Mennyire beteges a gyermeked? Mennyi idős, hányszor volt, milyen tipusú betegsége? Jár -e közösségbe, mióta? Azóta betegesebb -e? Ha van Tesó, tőle elkapja -e a betegségeket?

Figyelt kérdés
köszönöm
2011. máj. 18. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 9 hónapos, szerintem átlagos immunrendszere van, a kisbabákhoz hasonlóan a meghűlésre és a légzőszervi betegségekre (tüdő-és torokgyulladás) hajlamos, szegénynek volt már mindkettő, de hamar meggyógyul. Mostanában viszem játszótérre, a vírusos torokgyulladást ott szedte össze, mert a homokozóban egy kislánnyal közös játékot fogdostak, és, mikor dokinál voltunk, azt a kislányt hozta ki előttünk az anyukája a rendelőből.
2011. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 19,5 hónapos. 10,5 hónaposan volt először egy három napos láza, 11 hónaposan volt először megfázva, és rá pár napra valahol összeszedtünk egy hányós-hasmenős vírust. Azóta kb. még háromszor volt náthás, de gyógyszert egyszer sem kellett adni neki, csak szívni az orrát, és a szokásos Cebion adással, teával elmúlt viszonylag hamar. Egyik megfázása alkalmával köhögött is, ami 2 napi Stodal adagolással el is múlt szépen. Egyébként mindegyik megfázását-nátháját a foga okozta. Bölcsibe még nem jár, de szinte minden nap találkozik gyerekekkel játszón, vagy itthon, vagy mi megyünk másokhoz át játszani.
2011. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kis nátha, rekedtség többször volt már, tüdőgyulladás egyszer, meg hányás-hasmenés (elég súlyos) is. Közösségbe nem jár (kivéve persze játszótér), de az unokatesói igen, tőlük minden egyes alkalommal összeszed valami nyavalyát :( 17 hónapos
2011. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1,5 éves koráig nem volt beteges. Addig 3 napos láza volt, és néha egy kis nátha, amire orrszívás és C-vitamin elég volt.

Most lassan két éves, 2 hónapja volt mandulagyulladása, 3 hete valami vírus + köhögés + takony, ebből egy hete gyógyult, majd rögtön jött a fülgyulladás, tegnap nyilvánították gyógyulttá. Remélem. Közben fogzik, 3 jön neki egyszerre, ilyenkor gyengébb az immunrendszere.

Közösségbe nem jár, vagyis bölcsibe nem, de családhoz, barátokhoz, játszótérre igen, és szerintem onnan szedte a legutóbbi két nyavalyát. Tesó nincs.

2011. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.remélem lesz még
2011. máj. 18. 15:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Igaz nem baba már.. de most tartunk ott, ebben az évben, hogy nem beteges....6 éves, kislány. Van egy 2 éves is, ő rá sem mondhatom. A kislány sokat volt beteg, főleg hörgő gondok, köhögés....láz. Úgy gondolom a közösség előhozza ezeket a dolgokat, de nem is baj. Megerősödik a gyerek ellenáll a betegségeknek. Viszont a bárányhimlő, fejtetű, cérnagiliszta....na ezeken is túl vagyunk már a naggyal. A kicsi még visszavan..de hát ez a normális..:)
2011. máj. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8 hónapos lesz holnap a lányom.Eddig egyszer volt beteg, a férjem hazahozott a munkahelyéről egy torokfájást, amin mindhármunkon végigment.Én egy hétig voltam lázas, a kicsi egyszer.Kb. 2 nap alatt meggyógyult.Más nem volt még, de nincs tesó, nem járunk közösségbe, és játszótéren se voltunk még.Amíg nem ül önállóan, én nem is viszem.
2011. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kisnita ***** válasza:

22 hónapos, nem beteges. Eddig egyszer-kétszer volt picit taknyos, de láza akkor nem volt. Egyszer volt egy komolyabb betegségünk amit a párom hozott haza melóból az egész család megkapta, a gyerek legutoljára. 3 napig hánytunk és ment a hasunk egyszerre, rövid volt de kemény. Én is ágynak dőltem tőle rendesen:S Mikor fogzik előfordul, hogy nyűgösebb, levertebb és a második fognál hőemelkedése is volt. Ezen kívül semmi.

Még nem jár közösségbe, bölcsibe szeretném adni, de nincs hely. Talán a nyár végén vagy jövő tavasszal sikerül beadnom. Tesója nincs viszont gyakran van az unokatesókkal, ők már ovisak és elég betegesek, mindig lappang bennük valami szóval nem nagyon tudjuk elkerülni, hogy mikor együtt vannak épp ne legyen az egyik beteg. De eddig lekopogom semmit nem kapott el tőlük.

2011. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kisnita ***** válasza:
Még azt akartam írni, hogy immunrendszer erősítésre nagyon jó a Béres csepp a Cebionnal együtt adva. Én is adom a kisfiamnak főleg a hidegebb időszakban. Én étvágyjavítás céljából kezdtem el adni igaz arra csak ideig-óráig használt, de betegségek ellen tényleg jó főleg ilyen légúti és megfázásos betegségekre amik gyakoriak a kicsiknél.
2011. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos a fiam, és még szoptatom, amire azt mondják, hogy szintén erősíti az immunrendszert. Volt már néhány alkalommal, hogy picit folyt az orra, esetleg piros volt a torka, de mivel lázas, hőemelkedéses nem volt, így mi is csak Cebiont- és kamilla illetve csipkebogyó teát ittunk. Bevált. Néhány hete volt egy komolyabb megfázása, amire ilyen homeopátiás ásványisót kapott és az hamar helyrehozta. Unokatesó van három is, akik már ovisak, ők jönnek gyakran, de azért kölcsönösen betartjuk a sógornőimmel ,hogy ha kicsit beteg valamelyik gyerek akkor nem jövünk-megyünk.
2011. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!