Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez? Gond lehet ebből?

Miért van ez? Gond lehet ebből?

Figyelt kérdés

Babám 11 hónapos. Sokat olvasom, hogy ilyen idős babának már adnak kiflivéget, babapiskótát, darabos ételeket.

Neki 2 foga van.

De egyszerűen nem merek neki ilyesmiket adni, mert nem érzem biztonságosnak. Pedig próbáltam, de jó még sose sült ki belőle... Fuldoklik...Más baba is ilyen? Vagy csak én vagyok ilyen parázós? Haggyam fuldokolni, és majd megtanulja hogyan kell enni?

Teljesen tanácstalan vagyok. Első gyermekem


2013. szept. 16. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Isten ments, akkor ne adj neki, nehogy baja legyen!

Két fogacska amúgy sem túl sok, az én kisfiam még több foggal is sokszor félre nyelt, én sem adtam neki, csak olyan dolgokat amit biztonságosnak találtam.

Majd idővel megtanulja, ne erőltesd, minden baba más, azért ne adj neki ilyeneket, mert más már ad.

Első a biztonság!

Akkor is meg fog tanulni rágni, legfeljebb puhább, kisebb darabokkal kezdjétek.

2013. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább puha kenyeret,jó érett banánt vagy hasonlót adj neki,és azzal megtanulja a rágást.Lányom 2foggal is rágott már,bár ő neki 8hónaposan kijött felül is már 2 fog.Ő ezzel a 4fogával harapja a kenyeret,körtét,banánt is aztán elrágja.Szintén 11hós.Neki is volt,hogy félrenyelt,de nem sűrűn.Ha öklendezik stb,akkor ne eröltesd.
2013. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. írta, próbálj meg puha, de darabos ételt adni neki. Egyébként azt tudni kell, hogy mindegy, hány foga van a babádnak, mert amíg a hátsó rágófogak ki nem jönnek, addig az ínyükkel rágnak a babák. A metszőkkel csak harapják az ételt, de nem azzal rágnak (mi sem). Márpedig azért addig csak nem ehetnek kizárólag pépeset. Próbáld óvatosan, lassan és majd megtanul rágni.
2013. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 11 hónapos a babám, nincs egy foga sem. 8 hónaposan kezdtem darabosat adni neki, akkor még fuldoklott ha főzelékban darabos volt, akkor azt még turmixoltam neki. Pici zsömle belével kezdtük, meg piskóta tallért pici darabokra törtem, ezek hamar szétáznak a szájában és így megszokta a darabos ételt. Meg a gyümit picikre vágtam és azt is könnyen szét tudta nyomni az ínyével. Most már eszik darabos főételeket is, ügyesen forgatja a szájában, pici falatokban és aztán lenyeli. De még most is ha nagyobb darab a krumpli akkor öklendezik egyet ha nagyon hátra csúszik. Szóval fokozatosan hozzá kell szoktatni.

Sok sikert! :)

2013. szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!