Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tudni a vesemedencetá...

Mit kell tudni a vesemedencetágulatról?

Figyelt kérdés

Kisbabám vesemedencetágulattal született, már az UH is kimutatta magzati korban. A kórházban annyit mondtak, hogy követni kell a fejlődését, és novemberben kontroll.

A gyerekorvos meg csak annyit, hogy ezt kinőheti, vagy ha nem hát műtét.

Akinek így született a babája, tudtok többet mint én?

Mire kell vigyázni?

Nekem ez így kevés információ, kicsit aggódom, szeretnék többet tudni.



2013. szept. 17. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk még pocakban van, de szintén ezt látták, ezért utánaolvastunk/kérdeztünk. Az orvosunk azt mondta, hogy 90% feletti az arány, hogy kinövi 1 éves korára, vagy legalábbis jelentéktelen mértékre csökken. Nem kell miatta aggódni, nem okoz semmi problémát (az ő fiának is volt, semmi baja). Engem ez megnyugtatott. :)
2013. szept. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, és jó babavárást neked!
2013. szept. 17. 08:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én Kisfiamnak is vesemedence tágulata volt, már a 19. heti ultrahangon látta a doki. Ő akkor azt mondta, hogy nem kell miatta aggódni, figyelni kell, de ha megszületik, valószínűleg magától kinövi, ha nem, akkor műtét, de nem kell megijedni, ez rutinműtét. Mi azért megijedtünk:o), utánaolvastunk és kiderült, hogy a kisfiúk 90%-a vesemedence tágulattal születik.

A pocakban folyamatosan, havonta ellenőrizte a doki, hogy nő-e a tágulat. Mikor megszületett a Kisfiam, akkor az egyik enyhén tágabb volt a másik 1,5x1,5 centi volt. 2 havonta mentünk kontrollra, a második kontrollon már teljesen eltűnt mindkét tágulat, azóta is tünetmentes a Drágám. Most lesz 1 éves.

Amire nagyon kell figyelni: ha belázasodna és nincs rá egyértelmű ok (pl. torokgyuszi, fülgyuszi...), akkor vizeletmintát kell venni és laborban ellenőriztetni, mert könnyen fertőződik és begyullad a vesemedence! Olyankor komoly antibiotikum kúrát írnak fel!

+ folyamatosan kontrollálni kell ultrahanggal, hogy hogy alakul a tágulat.

Ne aggódj, bár tudom, könnyen beszélek!!!

2013. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez hasznos infó!
2013. szept. 17. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!