Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy szomjas? És mikor kell itatni?

Figyelt kérdés
Kicsit bajban vagyok ezzel az ivás témával... honnan lehet tudni, hogy egy kisbaba szomjas? És ha nem jelzi, hogy szomjas, akkor is lehet szomjas? Mikor kell megitatni? A kisfiam 5 hónapos, én eddig nagyon ritkán adtam neki vizet (amit egyébként annyira nem is szeret), de pár korty után abbahagyta. A gyümölcslével is hadilábon áll. Szóval csak azt szeretném kérdezni, hogy mikor "kell" itatni a gyereket?
2013. aug. 22. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyatejes vagy tápszeres?


Ha anyatejes, akkor még nem is muszáj itatni, szopizás mellett arra nincs szüksége és már a kánikulák is elmúltak...


Ha tápszeres akkor is csak vízzel itasd, az a legjobb...


A mennyiséget meg bízd a fiadra, kínáld meg gyakran, de a mennyiségre nem kell figyelned, tudja ő, hogy mire van szüksége...

2013. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor "kell" itatni a gyereket, ha már a kiszáradás jelei mutatkoznak rajta /száraz pelus, kutacs beesése/. Számít az is, hogy anyatejes, vagy tápszeres e. Én akkor kezdtem el szoktatni az iváshoz, mikor elkezdtem a hozzátáplálást. Kellett kb 2 hónap és egy betegség, hogy ráérezzen az ivásra. Mikor beteg volt szinte negyed óránként kínáltam, mert muszáj volt, és utána már ment gond nélkül az ivás. Ha jön, bújik hozzám, vagy sirdogálva érkezik, akkor megitatom és mehet tovább játszani. De azért arra figyelek, hogy fél-1 óránként kínáljam folyadékkal. Ez kb 6 hónapos korától megy így, most 11 hónapos.
2013. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kutacsát kell figyelni, ha az be van esve, horpadva akkor szomjas, sőt tudomásom szerint az már inkább egy késői jele. Az én kisfiamnál azt figyeltem meg, hogy olyankor habzik a nyála. Ez így viccesen hangzik, de ha ilyenkor megkínálom akkor iszik. Hogy mikor kell itatni, arra sokan sokfélét mondanak. Akik igény szerint szoptatnak azok azon az állásponton vannak, hogy nem kell nekik semmi kiegészítés, mert a tej szomjoltó is. Én erre azt mondom, hogy ha szomjas vagyok, én se levest kívánok. Én nem szoptatok "igény szerint", de nem is bámulom az órát. Valahol a kettő között próbálom megtalálni a közép utat. Szerintem igen is kell nekik más folyadék is, ebben a melegben. Kínálgatni kell, ha szomjas úgy is elfogadja.
2013. aug. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A kutacsa rendben van, szerencsére nincs kiszáradásveszély. Az előbb nyöszörgött, adtam neki vizet, 10 ml lement :)
2013. aug. 22. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg kell kínálni ha szomjas iszik ha nem nem!Vagy nyöszörög valahogy jelzi úgy is.
2013. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!