Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszakítani a családdal a...

Megszakítani a családdal a kapcsolatot? Hogyan? Tehetnek bármit ellene?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kislányunk és nagyon jó baba.

Nem lenne semmi gondunk,de a szüleim nem hagynak minket békén.Szerintük sz.r anya vagyok,nem való nekem gyerek és hasonlókat hallok tőlük,vagyis leginkább az anyámtól.

Igyekszem kerülni a velük való találkozásokat és ez sikerül is,de így is nagyon fárasztó ezt hallgatni.


2013. szept. 18. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
De miért mondják ezt? Régen nekem is mondta anyám,hogy rossz anya leszek,de mióta megvan a kicsi,nem mondja...Volt amibe beleszólt (bár 130km-re laknak,szóval sosem találkozunk) telefonon pl,de vagy helyeseltem,vagy elmondtam hogy mit és miért gondolok. Mennyi idős vagy és párod?Dolgoztál-e gyerek elött?
2013. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szüntesd be teljesen a velük való kapcsolatot egy időre, hátha észbe kapnak. Egyébként miért mondanak ilyeneket? Mi nem tetszik nekik?
2013. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! :)

Az én anyám is ilyen, azzal a különbséggel, h én fogadott gyerek vagyok és minduntalan közli, h a lányom nem az unokája. A vicces az, hogy az anyja ugyanezt mondta rólam annak idején, amikor kicsi voltam és anyám örökbefogadott. Én 5 hónapja nem beszéltem az anyámmal, születése óta 3szor látta a lányom.

Szóval ja, meg lehet szakítani a kapcsolatot, nem tudom, h tehetnek-e ellene bármit is, de a te döntésed h kit engedsz be az ajtódon. Azt azért hozzá tenném, h a babának szüksége van mind a négy nagyszülőjére, amennyiben életben vannak, mert sok mindent tanulhat tőlük.

2013. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sem tartanám a kapcsolatot. Az enyém nem volt ennyire nyíltan ellenséges, csak sokat kritizált más dolgokban, meg van egy elég fölényes stílusa, és nem veszi észre magát, amikor másokat bánt. Én évi 3 találkozásra redukáltam a kapcsolatunkat, néha beszélünk telefonon, ha ő keres, és én többnyire épp sietek. Nem sokat tehetsz ellene, ilyen idős korban már nem változnak az emberek, sőt..! Vállalhatsz nyílt konfrontációt és elküldheted a Holdra, vagy szép lassan leépítheted a kapcsolatot a minimumra, vagy még az alá is, te döntöd el, hogy a személyiségedhez melyik passzol. Én egy ideig harcoltam, aztán jóóó messzire költöztem, most nyugi van.
2013. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért mondják ezt,mert nem úgy neveljük a lányunkat,ahogy ők elképzelték.

Pl. magánkórházban volt a császárom és nem tudtam szoptatni,ezért a kezdettől fogva tápszeres a pici.Anyám szerint ezek miatt gyenge vagyok és nem tudja elképzelni,hogy tudok tükörbe nézni.Most komolyan,szerintetek normális,hogy ilyenek mond?

De ugyanez van azzal,hogy miért költünk vagyonokat a baba dolgaira,miért öltöztetem úgy,mintha felnőtt lenne (?!) és a legjobb:ne hordjam emberek és babák/gyerekek közé,mert csak rám van szüksége.Oké,de én megőrülnék bezárva és a lányunk is jól érzi magát a barátnőimmel és az ő gyerekeikkel.Ha sírna és látnám rajta,hogy nem szereti,ha minden nap elmegyünk valahova,akkor nem tenném.

És ehhez hasonló dolgokba szól bele,apa meg helyesel.

Már többször elmagyaráztam neki ezeket a dolgokat,de neki úgy jó minden,ahogy ő elképzeli.Apa meg annyira nincs tisztában ezekkel,azt mondja,amit otthon anya szajkóz egyfolytában.

Én 23 éves vagyok,a párom 34.Nem dolgoztam a baba előtt.

2013. szept. 18. 12:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Nah a szoptatásért küzdeni kell sokaknak.Szerintem azt gondolja feladtad.Az sem tetszik neki,hogy ennyivel idősebb a párod és ráadásul nem dolgoztál gyerek elött.Ezeket úgy mondom én is,hogy én 22vagyok,párom 32 és én sem dolgoztam.De tutira ilyenek is eszébe jutnak anyukádnak,tegyük hozzá kicsit logikusan is,mert nem gyesre kéne gyereket vállalni.Abban igaza van,hogy nem kell vagyonokat költeni a kicsire,mert ha pl jót,de használtat vesztek,csomót megspóroltok és félretehetitek fontosabbra,mert a kicsit nem érdekli Nike van-e rajta vagy mástól örökölt.A mászkálás résszel nem rétek egyet,ha szereti a társaságot a kicsi,azzal sokkal könnyebb a ti helyzetetek is.Nekünk nem nagyon van hová vinni a kicsit,hétvégente barátainkhoz csak,így a kicsi nem is tud aludni sehol sem,pedig már 11hónapos.

1.vagyok amugy.

2013. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De ha nem tetszik neki valami,nem kell a szemembe mondani,tartsa meg magának.

Nem gyes-re vállaltuk a picit,a párom sokat keres,szóval nem jelent gondot egy baba.Ugyanez a helyzet a babaruhákkal,babadolgokkal.Tudom,hogy a lányunknak még nem fontos,hogy milyen dolgai vannak,de nekem ez számít és szeretem,ha csinosan van felöltöztetve.

Nem nézem le azokat,akik nem ilyen szinten élnek és használt dolgaik vannak.Egyszerűen én csak ezeket szeretem.

Ha nem engedhetnénk meg magunknak vagy más területen kéne emiatt kevesebbet költeni,akkor nem csinálnánk ezt.

2013. szept. 18. 17:33
 8/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok

De,te gyesre vállaltad nem gyedre...Lehet jól keres,és meddig?! SEmmi nem biztos.És ezért is zavarja anyádat a sok költekezés.Egyik hogy nem te keresed meg és semmit nem tettél a közösbe,másik hogy ha lentebb adnál a luxusból,félre lehetne tenni mondjuk akkorra,mikor vége a gyesnek és tanulnod kéne,vagy amig nem találsz munkát,addig ez is legyen még.És azért szól bele,mert az anyád.Én is meghallgatom az anyámat és elmondom neki mit gondolok. Maga a le rossz anyáz téged dologgal nem rétek egyet,de nekem volt egy barátnőm,aki mindig márkás dolgokat kapott,mert apukája jól keresett.Aztán hopp 16 éves volt a lány,apát kirúgták...A lány elment azért hostesskedni,hogy minden luxusát tudja állni,mert egyszerűen nem tudott átváltani a kínai dolgokra,mert nem ahhoz volt szokva...Nem ellened beszélek,csak kicsit nézd mások szemszögéből is a dolgodat.Más mit lát kivülről?Itt egy fiatal csaj egy jóval idősebb pasival.Nem dolgozott,semmit nem csinált,szült gyorsan egy gyereket.De hát könnyű neki,a pasi marha jól keres...Aztán ha az kidobja,akkor hoppon marad,mert nem lesz hová elmenni dolgozni és 39ezerből kell megélnie úgy,hogy elötte csak a gyerek dolgaira havonta a dupláját költötte.Férfinak meg nagyon jó,lead egy kis gyerektartást ( de te még mindig a negyedét se kapod meg annak,amilyen lábon most élsz) aztán kereshet másik nőt.Fiatalabbat vagy olyat,akinek munkája is van és nem csak "élősködik". Sok ember ezt gondolja hidd el...

2013. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!