Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne megszakítani a családommal a kapcsolatot ha évekkel ezelötti dolgokat állandóan a fejemhez vágnak? Többi lennt.

Figyelt kérdés

3 évig nem volt munkám,volt hogy az én hibám miatt de volt hogy a sok visszautasítástól teljesen elment az önbizalmam vagy éppen nem kellettem sehova.Ez egy ördögi kör volt.Aki volt ilyen helyzetben az tudja miről beszélek.

A családom a mai napig ezzel piszkál,hogy anyám amikor sz...rba volt pont nem tudtam neki segíteni.Ez egy olyan lavinát indított el,amit nem gondoltam volna.Az egész család kibeszélt a hátam mögött,rámbeszéltek olyan dolgokat ami nem is volt igaz.Most nem részletezem hogy miket.Aztán a testvérem is teljesen hátát fordított nekem.

Egyfolytából arról pletykáltak mekkora hülye vagyok.Mindenhonnan visszahallottam.Akár hányszor találkoztunk mindig cseszegettek.Ezzel a viselkedéssl teljesen maguk ellen fordítottak.

Nem tudom mi lenne a helyes,de beleuntam már a bizonygatásba az ő írányukban.Besokaltam,egyszerűen élni akarom az életem és hogy hagyjanak nekem békét.Megtaláltam akivel eltudom képzelni az életem,végre lett munkám is.

Úgy érzem hogy hátráltatnak.Ti mit tennétek?Köszi.


2013. júl. 7. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Beszéld meg velük. Mondd el nekik ezt,amit most ide leírtál. Mondd el anyudnak először,utána ha szükséges,akkor a többieknek is. Nem hiszem,hogy okos ötlet eldobni a családod...
2013. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Tedd fel magadnak a kérdéseket. Boldog lennél nélkülük?

Jó a harag? Jó eltépni a gyökereket?

Éld az életed, de ne dobd el őket, mert később megbánod.

Nézz magadba. Nem volt bűnöd? Lehet, nem. Nekik csak bűnük van? Erényük, jóságuk semmi?

Csillagom! A kérdésekre CSAK Te tudsz válaszolni.

Szíved szerint dönts. Nem tudom, és nem is akarom eldönteni, hogy mit tegyél. Szüleim nem voltak makulátlanok. De mióta gyerekeim vannak, másképp látom.

Igen, ördögi kör.

2013. júl. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos csak általánosságokban beszéltél a problémákról, ami talán lehet a te hibád is, nem tudom. A kérdésedben mindenki hibás, csak Te nem. Lehet, hogy így van, lehet, hogy nem.

Okok nélkül csak félrevezető tanácsokat kaphatsz.

2013. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ha tehetem, megszakítanám a szülőkkel a kapcsolatot. Jó, ők csináltak meg és ők neveltek fel. És akkor mi van? Éld az életedet és zárd ki belőle azokat az embereket, akik csak bántani tudnak és nem tudnak szeretni.
2013. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kapcsolatot én a helyedben semmiképp sem szakítanám meg a családdal. Próbáld meg velük megbeszélni, hogy zárjátok most már le a múltat, akkor volt, ami volt, hibáztál, úgy alakult, ennyi. Az eltelt idő alatt változtál, van munkád, párod, kérd meg őket hogy hagyjanak élni, érvényesülni most már. Meg aztán azt is nyugodtan értésükre adhatod, hogy mennyire rosszul esik az, hogy másoknak kibeszélik a saját gyereküket.

Amúgy ha ez megnyugtat, hidd el nagyon sok családban vannak pletykák, súrlódások, ezzel nem vagytok egyedül. A leírtak, ha zavarnak is, nem olyan súlyosak, hogy emiatt meg kéne szakítani a kapcsolatot. Szóval próbáld meg letisztázni velük, és ha nem lesz eredmény, akkor a lehető leglazábban fogd fel azt amiket mondanak rólad, vállrándítással lépj tovább a pletykákon és éld a saját életedet a pároddal.

2013. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!