Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gabonapépet, amit elvileg...

Gabonapépet, amit elvileg felbontás után 3 héten belül fel kell használni, odaadhatom még a babámnak?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hónapja van felbontva. Elfelejtkeztem róla, mert mostanában a sinlacra kattant rá a babám, és azzal sűrítettem a gyümölcsöt.

De a gabonapépet sajnálom kidobni, kb. a harmada hiányzik.


2013. szept. 19. 14:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, igen. Látszólag semmi baja, nem csomós, nem állt össze, nincs szaga.

Ti meddig tároljátok az ilyesmit felbontás után?

2013. szept. 19. 14:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Kóstold meg ha ránézésre jó és ízre is akkor nyugodtan add neki. Van amikor én is tovább tárolom. Üvegben tárolom.
2013. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem adtam soha oda semmit, amit a leírt időpontnál tovább hagytam felbontva.

Akkor sem, ha éppen nem volt összeállva.

Én nem adnám oda, de hát sokan meg odaadják.

2013. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én már 2,5 hónapja felbontottam, csak mostanában fog elfogyni.

Ha légmentesen lezárva tároltad, elvileg nem lehet semmi baja, nyugodtan odaadhatod.

2013. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
meg sem fordulna a fejemben, h. kidobjam.
2013. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Soha nem adok oda a babámnak semmit, aminek lejárt a szavatossági ideje, még akkor sem, ha nem büdös. Mondjuk nálunk a felnőttek sem esznek lejárt ételt.
2013. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez csak egy általános ajánlás, ha olyan gabonapép amiben csak gabona van, nem lesz semmi baja - egyébként is, max elkezd avasodni, de azt meg a szagáról megéreznéd. De 3 hét után még nem kezd avasodni. Szóval szerintem másfél hónap után, ha tényleg nincs semmi szaga, jónak tűnik, elkészítve is, odaadhatod. (élelmiszeripari mérnök vagyok)
2013. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok megint - ha viszont mégsem így akarod odaadni, egy sütihez simán felhasználhatod! :))
2013. szept. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is odaadom még 3 hét után, ha nem fogy el. Én gyümihez szoktam keverni, hogy ne legyen olyan folyékony. Visszazárom a tasakját, teszek rá irodai csipeszt, így légmentesen zár, plusz dobozába vissza, semmi baja nincs amúgy, na meg a babámnak sem tőle. Bűr korábban volt, hogy kidobtam 3 hét után, de szerintem ez csak üzlet, hogy vegyél újat, pedig semmi baja sincs még pl. 4-5 hét után sem.
2013. szept. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!