Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kisbabával el kell...

Ha a kisbabával el kell utazzunk és ott lesz egy németjuhász, akkor mire jó figyelni? (a kutya nincs megkötve, bejárása van a folyosóra a lakásba es az amerikai konyhába)

Figyelt kérdés
Az utazás szükségszerű, nem játszani megyünk. :o(
2008. júl. 3. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem semmiképp ne maradjon felügyelet nélkül a baba. Nem tudni milyen természetű a kutya, de jobb félni mint megijedni. Egyébként gondolom rokonhoz mentek, én valószínűleg megkérném, hogy addig amíg ott vagyunk a babával maradjon kinn a kutya.

Üdv, 39 hetes kismama

2008. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is van egy németjuhász kutyám, bár a lakásba nem endedem be, meg egy 3 hónapos kislányom. Ne engedd hogy nyalogassa az arcát, de főleg az a fontos, hogy Te ne félj a kutyától, mert azt megérzi, és esetleg rád ugorhat. Az én kutyám szerencsére iskolázott, szerintem egy ekkora kutyánál ez elengedhetetlen. Esetleg kérd meg a gazdáit, hogy zárja el addig amig ott vagytok ha megoldható. Én mindig bezárom a kutyát ha vendégek jönnek, bár mondom jól nevelt kutya, de a vendégekre is tekintettel kell lenni.
2008. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kérdésed kapcsán utánaolvastam a neten a németjuhászok és a csecsemők "kapcsolatáról". Kutyatenyésztők, gazdik egyértelműen azt írták, hogy semmi esetre sem szabad egyedül hagyni kisbabát, sőt kisgyereket sem a kutya társaságában. A kutyát zavarhatja a sírás a magas frekvencia miatt, később a kisgyermekek hirtelen mozdulatát támadásnak veszi, soha nem tekinti a kutya a gyereket falkavezérnek, ezért támadhat stb...Sőt, azt is olvastam, hogy a kutya lehet egyszerűen féltékeny is a kisbabára. Szerintem mielőtt elutaztok nézz Te is utána ezeknek a dolgoknak, annál inkább mert ahogy írtad, nem nagyon korlátozzák a szóban forgó ebet a lakásban, ahová mentek. Remélem minden rendben lesz!

2008. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!