Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez egy amerikai szokás lenne?...

Ez egy amerikai szokás lenne? Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek két hónapos a kicsije, és kevés a teje. Azt mondja, hogy gyümölcs pürét és kekszet ad neki pótlásnak.

Kérdeztem éjszaka hogy alszanak, azt mondta, hogy már nem kel fel hozzá, eleinte kelt a kicsi, nyöszörgött, de mostmár nem kel éjszaka hozzá!

Ja igen Amerikában élnek, és engem megbotránkoztat ez a hozzá állás!

Nektek mi a véleményetek?


2010. febr. 12. 10:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
egy 2 hónapos gyereknek annyira fejletlen az emésztőrendszere, hogy 1000%, hogy helytelen amit csinál!
2010. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában is 4-6 hónapos korban javasolják a hozzátáplálást! Tiszta hülye! itt egy cikk róla, hogy ők hogy csinálják:

[link]

noj

2010. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%

én még mindig kelek hozzájuk, ha sírnak, mert nyilván vmi bajuk van. (félelem, éhség)

Ok nélkül nem sírnak.

2010. febr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%

Pontosan min vagy kiakadva? A gyümölcspürés kekszen vagy azon, hogy nem kel fel hozzá?

Én nem adnék neki ilyen pici korban gyümölcspürét, kekszet, de ez az én dolgom. Én szoptatom, amíg tudom, más korábban elkezdi a hozzátáplálást, semmi közöm hozzá, hogy ki hogyan csinálja.

Ellenben én sem keltem fel a "nyöszörgésre", ugyanis amikor minden kis nyafira felkeltem szoptatni, akkor másnap a gyerek annyira fáradt volt, hogy nem bírt elaludni. Amint nem kapkodtam ki egy éjszaka ötször az ágyából megszoptatni (ami igazából három korty tej volt), rendesen átalussza az éjszakát, kiegyensúlyozott és nyugodt lett nappal is.

Halkan megjegyzem: az igény szerinti szoptatás csak pár éve trendi, azelőtt az volt, hogy amint eléri a gyerek a 4-5 kilót, elég neki a 4óránkénti táplálás. És nem 15-20 évvel ezelőtt, hanem 5-10 évvel ezelőttről beszélünk.

2010. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
67%
a gyümölcspürés kekeszet még tuti nem tudja megemészteni, ez egy hülyeség (Amerikában is az :)). ott is van tápszer...de minden nyekkenésre én sem keltem fel, mert az is hülyeség :) 4 óránkénti etetés elég kell hogy legyen, a többi nyafi.
2010. febr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

igazából azt furcsállom, hogy ilyennel eteti, nem tápszerrel pótol, ha már kevés a tejcsi!

meg hogy "leszoktatta" az éjszakai evésről, nem eteti egyáltalán, mostmár csak nyöszörög, eddig sírt, hogy éhes!

nekünk anno azt mondta a doktornő, hogy az jó hogy egy pár hónapos csecsemő eszik éjszaka, legalább egyszer, nekik az még kell!

2010. febr. 12. 10:16
 7/34 anonim ***** válasza:
60%

Semmi baja nem lesz a kicsinek,bár a gyümölccsel várhatna még egyhónapig.Régen is és most is megtudják a normális ételeket is emészteni a babák.Csak a tápszergyárak állítják az ellenkezőjét.Amerikában és a nyugati országokban már rájöttek,hogy a" csak tápszert,semmi természetes ételt " nem jó a gyerekeknek.

És nem kell felkelni a babákhoz éjszaka.Ha este jóllakik,akkor végig alussza az éjszakát.Eleinte este 10-től hajnali 4.-ig.Később egyre hosszabb az éjszakai alvás ideje.

Mindhárom gyerekemnél bevált módszer.És a környékünkön is sok anyuka a régi módon eteti,altatja a babáját.Egyik sem beteg,és nem is allergiás semmire.A tápszer nagyon drága.Nincs benne semmi természetes vitamin,sem immunrendszererősítő

minden csak mesterséges benne.A tejet is vegyileg módosítják stb.

Aki inkább a "modern" dolognak hódol tegye,de ne háborodjon fel azon,aki a bevált módszert követi.

2010. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi Szlovákiában élünk,nem tudom,hogy ez "környékfüggő" e,de nálunk is a fejlődés szerint javasolja az orvos a hozzátáplálást.Szerintem nincs semmi baj az amerikai módszerrel,hiszen végül is mikor stabilan ül a baba,akkor már nem 2-3 hónapos.Nálunk is nagyon sokan vannak,akik már 3 hónaposan kezdik,erre ezen az oldalon is van példa.Mindenkinek magánügye,csak ő tartozik felelősséggel a gyereke iránt.
2010. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
...ja és még annyi,hogy a barátnőd nem amerikai módszer szerint etet.
2010. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

nem okoskodni akartam, ne értsetek félre!

természetesen mindenkinek a saját magánügye, hogy mit lát jónak, csak nekem furcsa volt így hallani!

2010. febr. 12. 10:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!