Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyermekes anyukák! Nektek...

Többgyermekes anyukák! Nektek is voltak hasonló félelmeitek?!

Figyelt kérdés
Szeretnék testvért a kisfiamnak (1 éves lesz), de félek. Félek a terhességtől (nagyon nehéz volt az 1.), félek attól, hogy nem tudok majd eleget foglalkozni a kisfiammal, ha meglesz a kicsi, félek, hogyan fogok boldogulni kettővel.

2013. szept. 20. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt èreztem, de nagyot tèvedtem. 2 èv 3 hònap van a 2 gyermekem között. Mindkettõre van idõm, segìtsègem nincs, a fèrjem rengeteget dolgozik. Mègis úgy gondolom, hogy ha ùjra kezdhetnèm, akkor is ugyanìgy csinálnám. Már 2 ès 4 èvesek, imàdják egymàst, èn meg õket. Úgy gondolom, hogy arra van idõd, amire te szànsz. A terhessègek meg nagyon különbözõek. Az elsõnèl hànytam 3 hónapig, 1 hèt nagyon intenzìv volt. A màsodiknàl semmi tünet, csak a fàradtsàg.
2013. szept. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2013. szept. 21. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is tele voltam félelemmel, de tudtam, hogy vagy bevállalom a kis korkülönbséget, vagy soha nem lesz kistesó.

Bevállaltam, nagyon meglepett, mivel a nagyra két évet vártunk a második pedig elsőre jött:)

Testvér szerintem kell! Nem tudtam elképzelni, hogyan lehet, egyformán szeretni mindkét kicsit, illetve lehet-e, de lehet!! Lelkifurdalásom is volt a naggyal szemben, hogy ezzel kevesebbet fog kapni belőlünk..

Nálunk nem volt féltékenység, szinte napra 2 év van köztük, most a kicsi 15 hónapos, mostanában a nagy irigy a játékokra, és ha olyanja van egy pillanat alatt kifötri a kicsi az ölemből.

Nekem mindkét terhességem nagyjából rendben volt, persze a másodiknál nem tudtam annyit pihenni, emelgetni is kell a nagyot, de szerintem megéri! Egyébként a kicsi sokkal nyugisabb baba volt, no meg én is rutinosabb voltam.

2013. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a választ! Igen, én is így vagyok most vele, hogy szeretnék tesót, de kb. 2 év korkülönbséggel - ahogy Te. Januárban már esedékes a dolog, úgyhogy addig gyűjtöm még az "erőt". :) De tényleg annyira szeretem a kisfiam, szeretném, ha nem szenvedne hiányt.
2013. szept. 22. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!