Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális ha 2,5 honapos...

Az normális ha 2,5 honapos kislányom még nem tudja tartani a fejecskéjét? Hasonlo tapasztalatok? Már nagyon aggodom

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
normális
2013. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Nekem se tudta tartani még ekkor. Ne aggódj. Tedd többet hasra és majd gyakorolja. :)
2013. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Fura, a lányom ilyenkor már régen tartotta.
2013. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Ne aggódj! Az én fiam a 3 hós státuszon is csak nagyon bizonytalanul tartotta, fekvésből felhúzva egyáltalán. Meg is jegyezte a védőnő. Most 4 hós múlt, és tartja rendesen.

Ne aggódj! Ennyi idősen még nem is kell neki!

2013. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

majd fogja tartani. arra figyelj, h ne billenjen fekve mindig 1 oldalra (ill. mindkét oldalra tudjon feküdni)

néha-néha tedd hasra, majd kicsit edz

semmit ne erőltess, és vésd a fejedbe (mert lehet, más kismamák tanácsai, észrevételei frusztrálhatnak, megijeszthetnek) minden baba a saját ütemében fejlődik, és eltérnek a képességeik egymástól pár hónaposan. (a védőnő majd megmondja neked, mikor kell aggódnod - szerintem 4 hónapos koráig a fej emeléstt meg kell tudnia persze csinálni)

2013. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Az én lányom már 6 hetesen tartotta a fejét.

Számomra ez nem normális.

2013. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Éppen ezt akartam írni, amit az előző.
2013. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Közben törölték az előző választ. Nem arra értettem, amit a 6-os írt.

Mindegy, az a lényeg, hogy teljesen normális, hogy nem tartja még ilyenkor a fejét. 3 hónaposan kell 45 fokban megemelnie hason fekvésben, 4 hónaposan pedig 90 fokban. A mi lányunk nem tudta 3 hónaposan ezt megcsinálni, csak 1 héttel később. Azóta más elmúlt 1 éves és semmi baja.

Tedd sokat hasra, úgy erősödik.

2013. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Ne hallhass azokra, akik szerint nem normális!!! Felnőttként sem vagyunk egyformák (szerencsére!!!!). Túl pici ahhoz, hogy a nagykönyv szerint fejlődjön. ;)
2013. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Sehol nem irja a kérdező,hogy hasonfekve nem tartja...Ha kézben nem tartja,az nem túl jó...Sokat kell büfipózba lennie és erősödik neki,és sokat legyen hason is.Egy erős kisbaba már 3-4hetesen is tudja tartani.De láttam én is babát aki lányommal egy idős volt,de nyeklett nyaklott mindenfelé a feje.De hát lógott az anyja kezén hason egész nap...
2013. aug. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!