Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsonyra ki és mennyit...

Karácsonyra ki és mennyit szeretne vásárolni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Én ha tehetném megvenném az egész boltot.De az eszemel tudom, hogy ez hülyeség. Ki hány darabb ajándékot vesz a gyereknek? Nekem másfél éves és annyi minden van aminek örülni tudna. Milyen értékű az ajándék amit vesztek? Estleg jó tippek? Én hintaló vagy Fisher Price ugráló zsiráfban gondolkodok. Vagy konyha, sátor.
2009. nov. 6. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Manómnak én fisher price-os oroszlános motort vettem másfél évesen, meg két könyvet, meg egy zenélő zsiráfot.nem kell sokminden mert úgysem tudja kiélvezni mindet, csak szép lassan.Úgy is egy valami lesz amivel játszik majd, általában a legnagyobb ajándék :)

2009. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Az én kislányom is 1,5 éves, és nem akarok sokat költeni neki karácsonyra. Akármilyen drága játék, úgyis 1-2 nap alatt megunja. Meg a 60 ezer Ft-os GYED-ből, amikor 80 ezer a fűtésszámla?

Én veszek neki egy babát, mostanában azokért van oda, úgy 3-4000 Ft körül. Amúgy is szinte folyamatosan veszünk neki játékokat, szülinaptól, karácsonytól függetlenül. Nem kell túlzásba esni.

2009. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Motorunk, lábbalhajtós kisautónk és fisher prices zsiráfunk van. Könyvünk is rengeteg. Tudom egy ovodának nincs ennyi játéka mint neki. Egy kicsit betegesnek érzem a dolgot. Ezért kérdeztem. Hátha észhez térítetek. Köszönöm a válaszod.
2009. nov. 6. 20:27
 4/12 anonim ***** válasza:
15 hónapos lesz karácsonykor a lánykám,ezt kap:tanuló kutyus ezt már megvettem mikor akciós volt,építő kocka.Mást nem kap a rokonoktól valami apróságokat!
2009. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én már múlt hónapban elkezdtem vásárolni. Egy 3 és 7 éves lányom van. Nálunk minden évben elég sok darab ajándékot kapnak, fejenként úgy 5-6 db-ot, tőlünk szülőktől, plusz még a nagynénik, nagyik ajándékai. De általában úgy csinálom, hogy 1 drágább van köztük (olyan, amiről már hónapok óta álmodoznak), a többi pedig apróbb, olcsóbb játék.

Én is úgy gondolom, hogy nem kell túlzásba esni, de imádom nézni őket, ahogy nekiesnek a dobozoknak egymás után, és csillog a szemük... :) Sokszor én nem bírok ellenállni egy-egy játéknak. Most élem a második gyerekkorom. :D

Hát, anyagilag mindenesetre elég gáz ez a december... Főként, hogy a nagylányomnak karácsony előtt van a szülinapja is, meg van még 5 unokahúgom/öcsém is. :p


Az az ugráló zsiráf szerintem szuper ötlet!!!!!

2009. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Na, ha te betegesnek érzed a játékok mennyiségét, akkor gyere el hozzánk... :D 5 db hatalmas 1m magas, kb 50 cm átmérőjű játéktartó tele, 1 szekrény tele, plusz még 3 fali tartó telis-tele játékokkal... Úgyhogy engem is észhez lehetne téríteni. Ja, és az ágy alja is dugig, és már kezdik átvenni a nappaliban is a hatalmat. :O
2009. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hós lesz. Tőlünk puha baba építőkockát kap, de kértünk járássegítőt is, azt megkapja anyukáméktól valószínűleg. A többiektől nem tudom. Én nem vagyok híve a sok játéknak. Unokatesóm ha akart vmi játékot, szinte már meg is kapta, nem is tudott játszani, mert mindenre ráunt.Inkább kevesebb, de értelmes játékok legyenek.
2009. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3 és 5 évesek. Túl sok a játékuk, ezért tavaly azt vezettük be, hogy esti imában kérhettek 1-1 ajándékot a Jézuskától, azt megkapták tőlünk (vagyis a Jézuskától) (ez egyébként nem konkrét márka volt, hanem "irányítós autó" és "játékvár kis katonákkal"), és azt meg is kapták. De csak egyet kérhettek. Azon felül csak a nagyszülőktől kaptak, és csak apróságokat, illetve hasznos dolgokat (kifestőkönyv, gyurma, sapka, zokni...). Így könnyekig hatódtak, hogy a Jézuska azt hozta, amit kértek.
2009. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor lehet hogy én leszek a kivétel,mert é ugy látom,nem a játékok nagy mennyisége tesz boldoggá egy babát.nekünk is,van de nem sok,pont annyi és olyanok amikkel szépen tud játszani.építők,formabedobós,fejlesztő játékok könyvek,és 1 éves lesz most,de csak egy játékok veszek neki amit a fa alá becsomizva teszek.egy kockát aminek minden oldalán vannak játékok.nem szeretném elhalmozni játékokkal,és a családomat is erre ösztönzöm.a játékok márkája meg pláne nem fontos,és nem azért mert nem tudnám megvenni,de nem szabad a végletekbe esni,márpedig itt jó pár anyuka abba esett.mit értékel,lát ő még ebből?tele lesz a ház fényes csillogó,zenélő díszekkel,szép zene és mindenki körülötte hemzseg,nem elég ez egy egy évesnek?nem erről kéne szólni egy ünnepnek inkább?
2009. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is rengeteg játékunk van, a lányom szintén másfél éves. Most nekem is annyi ötletem van, hogy csak na, kapásból fel tudnék sorolni tizet, amiről úgy gondolom, hogy hasznos(?). :))

Én azt hiszem a kiskonyhánál maradok, mert imád velem főzőcskézni és már kis néztem a neten, olcsóbb, mint a tescoban, auchanban.

[link]


De azért tuti nem fogok megállni ennyinél. Biztos lesz még valami a fa alatt. Mondjuk még építőkockára gondoltam.

2009. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!