Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben adnátok kölcsön...

Ilyen esetben adnátok kölcsön babaruhákat?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömtől kb. 2-3 éve kapunk kölcsön fiamnak ruhákat, cipőket. Azt mondta ő nem teszi el, mert neki nem lesz több gyereke(férje meghalt). Mivel sok mindent hozott ezért én mindig vettem valamit az ő fiának, ruhát vagy édességet.

Most várandós, mert lett neki új párja és már többször mondta, hogy akkor most én adjak neki ruhákat, és a pihenőszékünkre is célozgatott. Van egy kislányom is, aki 14 hónapos, így minden fajta ruhánk van. Én a legtöbb dolgot eltettem tesóméknak és férjem tesójának, mondtam is nekik ha lesz gyerek odaadunk mindent.

Én úgy ledöbbentem, amikor kérte visszafele is a csaj a babadolgokat, mert én nem neki tettem el, és ha neki is kölcsön adok akkor mire a rokonokhoz ér már elég viseletesek lesznek.Nem tudom mi teendő legyek, segítsetek!

A múltkor a lányom lábán egy Nike cipő volt erre megjegyezte, hogy ez jó lesz az ő lányának is(ha lány lesz, még nem tudják a nemét), én úgy ledöbbentem, hogy hirtelen azt se tudtam mit mondjak!

Férjem szerint, mondjam meg nekik, hogy többet ne adjanak ruhákat nekünk, mert mi nem tudjuk kölcsönadni nekik, mert a családban többen is számítanak rá, és nyilván ők az elsők!

Köszönöm mindenkinek aki elolvasta és válaszol!


2013. szept. 26. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Számomra ez nem is kérdés.

Én nekiadnám a ruhákat, mert évek óta kapok tőle.

Amikor a húgom férje meghalt ő is azt mondta, soha nem lesz más férfi az életében. Ez meg is érthető, mert a fájdalom beszél belőle. Azóta eltelt 3 év és van most egy barátja.

Szóval én nekiadnám.

Mi lett azokkal a ruhákkal, amiket ő adott?

Esetleg add vissza akkor csak azokat, amiket tőle kaptál

2013. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Én ezért nem fogadok el kölcsön semmit,abból sokszor van baj. vagy adja örökbe,vagy ne adja. Volt,hogy örökbeadták,majd pár év múlva visszakérték... Ez nagyon csúnya dolog,mond meg neki,hogy nem tudod visszaadni őket,mert eltetted a testvérednek,és ha szeretnétek még babát akkor neki is jó lesz. Anno azt mondta,hogy nem kell neki,nem illik visszakérni,ez meg,hogy a lányod lábáról lenézi a cipőt...hát mindent elmondtál a csajról...Nyíltan mond meg neki,hogy mi a helyzet,az a legtisztább dolog!
2013. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem igazán értem: mi van azokkal a ruhákkal, amiket ti kaptatok kölcsön tőle? Azokat kérik vissza? Az természetesen jogos.


Ha azokat kérik, amiket ti vesztek a saját gyereketeknek, akkor nem jogos. A férjednek adok igazat: legyél őszinte, és mostantól ti se fogadjátok el a ruhákat.

2013. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én azért adnék neki valamennyit, mert azért mégis ő is adott. Mi is kaptunk kislány ruhákat is, de kisfiunk lett, és bár tervezünk kistesót, a kislány ruhákból adtam már ismerősnek, hiszen mi is nagyon örültünk amikor kaptunk.

Az mondjuk valóban gáz, hogy már a kislányod lábán lévő cipőre fáj a foga, mondd neki, hogy használt cipőt nagyon egészségtelen kicsi gyereknek felvenni (ami teljesen igaz is, mi is kaptunk cipőket is, de én azokat nem adtam a kisfiamra).

Szerintem mindenkinek azt adjál oda, amit szeretnél, ne hagyd, hogy befolyásoljon, de én azért mindenképpen kiválogatnék neki néhány dolgot.

2013. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek van igaza,mondd meg nekik szerintem is!Én nem szoktam elfogadni olyan rucikat amit vissza kell adni,adtam már én is oda úgy ,hogy majd visszakerül mire szülök,de nem kaptam vissza.Én személy szerint nem szeretem ezt az odaadom és majd visszaadod dolgot.Szoktam turizni,meg ráadom én is a használt ruhát,nem arról van szó...Jó persze akkor nem tudtad,és ő sem,hogy lesz még nekik másik gyerek.Én is a családnak adnám oda.Finoman közöld velük,bár ahogy írtad,hogy pedzegeti,hogy a pihenőszéket,cipőt...majd odaadod neki....Jobb túlesni rajta,mondjátok meg,hogy sajnos ne számítsanak rá.
2013. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azokat a ruhákat, amiket ő adott az évek során, mindig visszaadtam, így lett megbeszélve, mert volt egy ismerőse akinek a fianak továbbadta a ruhákat!
2013. szept. 26. 13:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nincs miről beszélni szerintem,ahogy amit visszaadtál cuccot,és odaadta az ismerősének,úgy a te SAJÁT babaruháidat annak adod akinek szeretnéd(családtagnak):)
2013. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
AMiket ő adott, nyugodtan add vissza, de amit te vásárolsz a saját gyerekednek, azt ne add oda!
2013. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
amiket o adott azt mindenkepp visszaadnam,o szivesen adta akkor legalabb annyi lenne bennem hogy azokat visszaadom.
2013. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Azokat amiket tőle kaptál igen is vissza kell adni. Ha nincs meg menj el turiba 5000 ért két zsák babaruhát is túrhatsz,jut neki és a rokonaidnak is.

Ha megjegyzést tesz mint a cipőre , mondhatod hogy de jó tesód is ezt monda ,és örülsz hogy tetszik ;)

Azt is elmondhatod hogy tessék itt vannak a ruhák ,és köszönöd.Te annak idején igyekeztél ezt viszonozni ,a Te gyereked is örülni fog ,hogy most tőle fog ilyesmit kapni ,mert ez így fer és tudod hogy Ő gondosan ügyel az ilyesmire,mekkora szégyen lenne ha nem :D

2013. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!