Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kisbabámnak minden...

Újszülött kisbabámnak minden nap gyomorfájdalmai vannak, ez normális?

Figyelt kérdés
Általában az esti órákban kezdődik a gyomorfájás, szabályszerűen öt órán keresztül szenved, mire sikerül megnyugodnia. Néha nappal is jelentkezik a probléma, de olyankor könnyebb megnyugtatni. Persze meg fogom kérdezni orvostól is, de akinek van személyes tapasztalata, adjon tanácsot. Gyanakodjak allergiára, vagy "ez van, majd kinövi"?

2013. szept. 26. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Van minden nap kakija? Csak anyatejes?
2013. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ez teljesen természetes, nagyon sok kisbaba hasfájós. Vagy gázosak, és nem tudnak pukizni, vagy a laktózt nem tudja a gyomruk lebontani, ami anyatejben és tápszerben ugyanúgy megtalálható. Rengeteg segédeszköz van, de sajnos előfordulhat, hogy csak a tüneteket tudjátok enyhíteni. Általában 3 hónapos korukig növik ki a babák. Amivel segítheted:

Hasra fektetés/hason alvás

Melegített meggymagpárna

Édeskömény tea

Espumisan

Infacol

Hasmasszázs

Szélcső

És, ami nekünk nagyon-nagyon bevált: Colief csepp. Elég drága, de nagyon hatásos, mert laktáz enzimet tartalmaz, ami segíti lebontai a laktózt.

Együttérzek veled, nekünk a második babánk volt annyira hasfájós, hogy én kb. úgy éreztem, az első 2 hónapban semmit sem alszunk. Nekünk ez a Colief aranyat ért:)

Ja, ami még segített, hogy egy ágyban aludtam vele ebben az időszakban, ahogy átkaroltam, az ő pocakja az én hasammal összeért. Nem tudom, ez fizikailag enyhítette-e neki a fájdalmat, de mindenképp megnyugtatta.

Kitartást!

2013. szept. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
colief csepp
2013. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy a hasfájása délután-estefelé kezdődik és olyan hajnali 3-ig tartott, utána alvás és nyugalom volt. Délelőtt nem volt balhé, mert akkor azt a tejet ette, amit én éjszaka és reggel termeltem.

Ezért amit én próbáltam, hogy a reggeli lefejt tejet adtam neki estére, mert ugye éjszaka nem eszel és az a tej úgymond tiszta, nem fáj attól a hasa. És ezt adtam neki estére, és sokkal de sokkal kevésbé fájt a hasa. Napközben pedig szopizott rendesen és hát próbáltuk túlélni a hasfájós rohamokat.

2013. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legjobb módszer a glutén és laktózmentes táplálkozás a baba 6 hetes koráig legalább. Gyümölcsökből csak pucoltat lehet enni. Biztonság kedvéért mehet a Colief csepp is vagy az Infacol. Emellett a hasfájós babáknál ajánlott az időhöz kötött etetés, az ideális 2,5-3 óránként és minden evés után méricskélés. Fontos, hogy "ne egye magát túl" ezért érdemes kiszámolni a szopások alkalmával elfogyasztott adagokat: aktuális súly*150ml/napi evések száma. Persze nem kell görcsösen ragaszkodni hozzá,valamikor kicsivel több tejet igényel a bébi, de figyelni kell rá, hogy ha az alkalmankénti adagja pl. 60-ra jön ki, akkor ne egyen 120-150 milliket mert tutira fájni fog a pocakja.


Nekünk ez a módszer jött be. Colief cseppeket csak 2 hétig használtunk (a glutén és laktózmentes táplálkozás mellett) és egy az egyben megszűnt a hasfájás. Remélem tudtam segíteni. :)

2013. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Elfelejtettem leírni, hogy vannak olyan babák is akik 3 hónapos koruk után növik ki a hasfájást, ilyenkor ki kell húzni erre az időre a glutén és laktózmentes diétát. Nehéz ugyan, de komolyan megéri.
2013. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vettem Colief cseppet. Amúgy csak anyatejes baba, de eleinte tápszert is kapott, mert nem indult be a tejem. Mostanra már kb. elég. Én laktózérzékeny vagyok, úgyhogy a laktózmentes diéta adott, és ha néha mégis pótlok tápszerrel, az is latózmentes. Remélem, hamar kinövi szegénykém... :(
2013. szept. 27. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! A Colieff cseppről annyit, hogy, mint látod, a tájékoztatóban írják, legalább 30 perccel hamarabb a tejbe kell kerülnie, hogy az enzim feléledjen. Ezt úgy tudod megoldani, hogy lefejt tejbe kiszámolod a napi csepp adagot,hűtőbe teszed, és szopi előtt így adsz neki egy keveset.

Sok sikert!

2013. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hasfájós babáknál nem feltétlenül a laktóz miatt fáj a hasuk. Ha így lenne, akkor laktózmentes termékekkel meg lehetne oldani. Vagy a laktóz vagy pedig a tejcukor (általában inkább ez) szokott gondot okozni. Én is elsőként laktózmentes diétára váltottam de ugyanúgy fájt a baba hasa.
2013. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!