Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos baba kaphat paradics...

4 hónapos baba kaphat paradicsomleves krumplit?

Figyelt kérdés
Lehúztam a héját, és átpaszíroztam. Azt mondták páran hogy nem lehet, mert ha nem is most később alergiás lehet rá. Mi igaz ebből?
2013. szept. 27. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
4hónaposnak még semmiképp ne adj paradicsomot, tényleg nagyon allergén. csak gyümit adj neki meg esetleg a krumplit bár én azzal sem kezdeném de ez az én heppem hogy a krumpliban lévő keményitő elég ártalmas.
2013. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem ehet.

A paradicsom savat csinálhat, allergén, később lehet bevezetni az étrendbe, 7 hónapos kora körül (mag és héj nélkül). Ha hasfájós, vagy érzékeny a baba, még később.

Inkább alma-krumpli, répa-krumpli, sütőtök-krumpli variációt adj neki, ha már kóstoltattad. Ha még nem is kóstoltattad, akkor csak pár korty almalé.

2013. szept. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Egy 4 hónapos gyereknek az anyatejen/tápszeren kívül semmi másra nincs szüksége. A hozzátáplálást ilyenkor még nagyon korai elkezdeni, ráadásul a paradicsom - mivel nagyon allergén és hasfájást is okozhat - csak jóval később jöhet, olyan 8 hónapos kor körül. A hozzátáplálás pedig nem az, hogy egyszercsak gondolok egyet és adok neki xy ételt, hanem fokozatosan, lépésről lépésre építem fel. Tehát egyszerre mindig egy új ételt adok, abból js első nap csak egy kanállal, aztán emelem az adagot, ha látom, hogy nem vált ki allergiás reakciót, akkor jöhet a következő fajta étel. Nézz körül hozzátáplálási táblázatokban, hogy mik az először bevezethető ételek és mit mikortól szabad csak adni. Viszont az fontos hogy a hozzátáplálást legkorábban 6 hónapos kor körül lehet elkezdeni!
2013. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem ehet és pont azért, amit írtál. Én is nagyon korán kaptam sokmindent, mert az én gyerekkoromben még nem tudták, hogy ennek milyen következményei lesznek. Allergiás is lettem sok mindenre, többek között a paradicsomra is, de csak tizenéves koromban jött elő.
2013. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, megkérdezhetem h ki és miért pontozta le a válaszom??? Aki lepontozott olvasson már utána/kérdezzen rá az ajánlásokra a védőnőnél!
2013. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2 kis kanállal kapott csak. De akkor nem adok neki. Anyitól lehet baj?
2013. szept. 27. 10:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposnak leginkább anyatejre lenne szüksége vagy tápszerre....az egész élet előtte áll, hogy szilárdat egyen az első 6 hónap igencsak meghatározó a későbbi egészségére nézve, persze ezt sokan nem hiszik, az ő bajuk, de a gyerekkel szúrnak ki. Ha allergiás, akkor az tök mindegy, hogy egy nyalást kap vagy 1 kg-ot, az allergia nem a mennyiségtől függ.....még krumplit sem kellene kapnia, nemhogy paradicsomot.....2 hét múlva pörköltet adsz neki?
2013. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!