Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek nagyon...

Született valakinek nagyon mekoniumos magzatvízzel a babája?

Figyelt kérdés

A középső lányommal nem indult be a szülés,a 42-ik hét végén indították meg.Amikor burkot repesztett az orvos,annyira mekoniumos volt a víz,hogy olyan volt mint a spenót.Meg is kellett vele császározni,mert rosszul volt.

A kicsivel is hasonlóan történt,vele 41 hetesen indítottak,de még mindig vártak volna ha én nem aggódok nagyon.Neki is nagyon mekoniumos volt már akkor a vize.Mindkettővel hetekkel előtte több alaklommal azt hittem megindult a szülés,mert órákig elég jó fájásaim voltak,aztán mindig leálltak.(Tudom milyenek,mert már szültem előtte,de az elsővel szerencsére semmi gond nem volt,sima szülés volt.)Szóval a kisebb bamámmal is hasonló volt mint a középsővel.Az orvos szeirint az erős fájások hatására kakiltak a vízbe,mert nem bírták.Volt,hogy egy nap 3x mentem be NST-re,mert tachikard volt a baba,ennek ellenére mégsem csináltak semmit pedig fogadott orvosom volt mindegyikkel.És 2-3 hónapos kuruk óta mindkettőnek evési problémái vannak,a nagyobbiknak szinte születése óta,de az elején nem volt annyira vészes.Nem tudnak normálisan nyelni,és az egyik refluxos is.A kicsi alig iszik,csak nagy unszolásra hajlandó,a nagyobbik sem akart kicsi korában.A nagy már beszél,és ha pl babát lát víz alatt úszni teljesen kétségbe van esve,hogy megfullad.Kíváncsi lennék,hogy vajon a pocakban eltöltött utolsó időszak van-e ilyen hatással rájuk?Szerintetek,más is van ilyen helyzetben?


2009. nov. 7. 13:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én Lányomnak is meconiumos volt a vize, egész fekete volt, vákuumos rásegítésel születtet, refluxos volt 10 hós koráig, de az evésel soha nem volt gond...a víztől nem fél.

Ja és nekünk is volt 2 NST-nk amin tachicard volt a szívhangja...

De nálunk nem sokáig állt fenn ez a probléma, mert az elő vizsgálatnál (szüléskor) még tiszta volt a magzatvíz, 2 órával kéőbb már meconiumos volt, kaptam is az oxitocint és 4 óra múlva kinn is volt:)

2009. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez lemaradt: 39hét+6 napra született
2009. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nekem is inditott szülésem volt 41+2 naposan, mert már nekem is zavaros volt a magzatvíz. Nem voltak fájásaim, igy infunziot kaptam de császár lett a vége, mert a kicsinek leesett a szívhangja. Nem volt semmi problémán a zavaros víz miatt.
2009. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
11 nap túlhordással császároztak,mert nem volt fájásom,nem tágultam,de a víz már nagyon zöld volt és már volt 2 vetélésem.A kisfiam 22 hós és mi is a refluxal küzdünk+8 hós koráig az egyik szemével,aminél vszínűleg a m.víz miatt lett könnytömlő gyulladása.
2009. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,érdekesnek találom.Talán akkor mégis lehet köze a szülezés előtti állapothoz a refluxnak és az evési ivási gondoknak.A picinek nekem is gond volt a szemével,de hamar rendbejött.Nem félnek avízben,szeretnek fürödni,csak a víz alá nem lehet meríteni őket,nagyon pánikolnak.Babaúszáson sem.Sőt,a nagyobbik ha látja,hogy egy baba feje a vízbe ér,teljesen kétségbe esik,szinte Ő is alig kap levegőt olyankor.Nálatok is időszakos a reflux?Mert nálunk vannak nagyon rossz időszakok,és kevésbé rosszak.Gyógyszer nem használ,már nem is adom neki így sem rosszabb.Amikor utolhjára olyan időszaka volt,hogy szinte 2 hétig naponta legalább 3-4x hányt,kijött mindig minden,akkor abba hagytam a gyógyszer adását neki.
2009. nov. 7. 21:49
 6/26 A kérdező kommentje:
Akinek refluxos a babája vagy evési gondok vannak,a Ti gyerekeitek is későn ettek normális ételt?Az enyém a kicsi már 17 hós,és nem eszik rendeset.Még a zsemle félét sem eszi meg,csak csipegeti.A középső is nagyon későn ette amit mi.A nagyobbiknak meg 9-10 hós kora óta nem főztem külön,akkor már mindent megevett,és jó evő baba volt.Ő elindult 10 hónaposan,a középső csak 14 hósan, a kicsi még később majndnem 17 hósan,még mindig labilisan jár.
2009. nov. 7. 22:58
 7/26 anonim válasza:
100%
Az én lányomnak is meconiumos volt a magzatvize, 41 hetesen indították be a szülést, 26 órát vajúdtam de egyáltalán nem tágultam, burkot repesztettek és akkor látták hogy meconiumos volt a viz és ezután sűrgösséggel vittek műteni. A lányom 4 hónapos de nem hajlandó a cicin kivűl semmit elogadni. Próbáltam kicsit pótolni mert nagyon kevés a tejem, de mindent kitúr a szájából.
2009. nov. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok: a Lányom most 16 hós, egyéves kora óta azt eszi amit mi, a refluxa már elmúlt (közepes fokú volt), 10 hósan indult el, a fogai jöttek későn, de sztem az genetika...
2009. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21.31 vagyok. Az én fiamnak a mozgásával minden ok.Már 2 hósan oldalra fordult, 6,5 hósan felállt és kapaszkodva elindult.Nagyon barátságos és kommunikatív gyerek.Na a kaja és ivás más.Most 22 hósan is alig iszik.A rendes kaját alig eszi.Még 8 hósan is elhányta magát a bébiételektől.A darabostól sokszor most is.A nem ivás miatt sokat szenvedtünk a szorulással is,erre hol Laevolacot hol Kreont kapott.Mostanában a Milupa Komfort-ot veszem,ha nagyon szorulásos.Ar tápot 6 hós koráig kapott,utána csak néha Sinlacot a táphoz.Ha sok inger éri pl:tavaly karácsony,szülinap,rokonok egyszerre napokig hány,majd hirtelen abba marad.A tesóm olvasta,hogy a császáros gyerekeknél elég gyakori a reflux,mert a hüvelyben van olyan baktérium is,ami a norm. emésztésükhöz szükséges lenne.A szemére tavaly 3 szemcseppet kapott,majd voltunk átmosáson is,de végül a Tetran helyrehozta azt.Már alig várom,hogy kinője ezt a válogatós-hányós dolgot.A dokink mondta várjunk,hátha jobb lesz,mert az Uh nem mutat elérést a pocakjában,a tükrözéshez meg még kicsi.Így várunk,csak az biztat,hogy minden hónapban jobb 1 kicsivel.
2009. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
A vizet kihagytam,sok időbe telt,mire nem sírt a hajmosástól,zuhanytól.Most értem el azt,hogy hagyja magát lefektetni a kádban,de közben végig mondom neki,hogy ne féljen fogom.Viszont nagyon szeret elbújni,bebújni pl ruháskosárba...,azt olvastam ezt azok a gyerekek szeretik,amik jól érezték magukat az anyaméhben.
2009. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!