Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem kell fog a rágáshoz?

Tényleg nem kell fog a rágáshoz?

Figyelt kérdés
10 hós a fiam, mindenki szekál, hogy adjak neki kiflit végre. Nincs foga.
2013. szept. 30. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én fiam is 10 hónapos, neki van 4 foga..viszont elől..de simán elrágcsálja a kiflit, kekszet, almát..stb.Lányommal is így csináltam ekkora korában..Mivel hátul rágnak, ahol ilyenkor még nincs fog..ezért a kérdésedre a válasz az, hogy IGEN..nekik nem kell még fog hozzá! :) A lényeg hogy gyakoroljanak..
2013. szept. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az öregaaszonyok is tudnak enni fog nélkül...A babáknak is olyan erős az ínyük,hogy szétnyomkodják a dolgokat vele.Persze nem a répára gondolok nyersen,de kifli,jó érett körte,banán,ezeket simán megeszik.Lányomnak 4foga van és leharapja a szendvicset,banán,körtét is aztán meg szétnyomkodja és elrágja úgymond,majd lenyeli.
2013. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

6 hónapos kisfiam tegnap elött kapott kiflit és ette, rágta. Persze nem úgy mint mi hogy harapta is, de ha egy nagyobb falat jutott a szájába, rágta.

Tegnap pulykamell sonkából tépkedtem neki pici falatokat és rágta mielött lenyelte.

Nincs foga még egyáltalán.

2013. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki tényleg, én kb 7 hónaposan adtam már, nem volt még foga, gyönyörűen nyammogta a kekszet, imádta, szerintem jól esik a vakargatás a fogínynek. Én a fosfovit-ot adtam, az tej és tojásmentes.

Egyébként ott a fog az íny alatt!

Viszont utána ahogy kijött a felső kettő, utána az alsó kettő,már nem adtam így neki, mert félbeharapta és nem nyammogta, szépen megakadt a torkán.... így inkább vártam vele , hogy egybe adjam a kekszet, akkor inkább apró darabra törtem.

2013. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányomba 6-9 hónapig úgy kellett belekönyörögni a kaját. Alig hízott, csak cicizni akart. Voltunk gasztrón, vérvételen, mindenhol, mert nem gyarapodott, persze, hogy nem, mivel nem volt hajlandó enni rendesen. (Meg mi sem vagyunk 55 kilónál többek...) Még nem volt egy foga sem, mikor rájöttem, kínomban, hogy a darabosat eszi csak. Brokkolit, csirkehúst, de még a sült húst is elrágta. Azóta darabosat eszik csak, most 14 hónapos és nemrég jött csak ki 5 foga. Szóval nem, nem kell hozzá fog. Mondjuk ott ültem mellette betojva, hogy mikor nyel félre. Én bevallom még almát is adtam neki darabokban, nem reszelve. Most kezd enni mindent, levest- főzeléket.
2013. szept. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A babák tökéletesen rágnak az ínyükkel. Egyébként sem a metszőkel rágnak, hanem az örlőkkel, azok pedig csak később jönnek, addig pedig csak nem ehetnek kizárólag pépeset. 10 hónaposan simán adhatsz neki kiflit.
2013. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!