Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára anyai örömök elé...

Nemsokára anyai örömök elé nézek, de kicsit félek. Negyedik hónapban járok, de az orvosok alig csinálnak valamit. Legutóbbi ultrahangon megnézték minden életfunkciója rendben van-e a magzatnak és ennyi. Milyen vizsgálatokra kellene mennem?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Na én ezért járok magánklinikára! 2 hetente kell mennem, és mindent szépen megcsinálnak és elmagyaráznak. Mindenről papírt kapok, minden uh-ról képeket adnak, stb. Ha éjjel 2-kor jut eszembe egy kérdés, akkor is van kit hívnom a klinikán.

Nem érdemes ezen spórolnod, mert csak stresszelsz.

2013. okt. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyenek. Én szerencsésen kifogtam egy jófej sztk-s orvost aki felajánlotta hogy nyugodtan menjek akár 2 hetente és szívesen megnézi mindig a babát. Képet is kaptam ingyen pendrive-ra, minden téren írtó jófej volt. És nem fizettem semmit.

A kötelező uh-okra másik városba kellett mennem, ott még köszönni sem tudtak, a gyerekről meg még annyit sem mondtak hogy minden rendben. Képet jópénzért kaptam, legközelebb nem is kértem mert amúgy tök homályos valamit kaptam.

Ha akarsz látni valamit a babádból, menj 3d-re.

A védőnő mindig tájékoztat hogy mik a kötelező vizsgálatok, uh-ok, őt kövesd és azokra menj el.

6 hós baba anyukája

2013. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az én dokim abszolút nem lelkes, semmi látszatát nem kelti annak, hogy babám lesz. Mindig fapofával vizsgál, ha valamit kérdezek unottan válaszol, mintha muszájból tenné.
2013. okt. 1. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
miért nem mész másik orvoshoz?
2013. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Védőnőhöz sürgősen jelentkezz be, ő mindent el fog mondani. Egyébként az internet világában te is könnyen utánajárhatsz minden vizsgálatnak.

14. hétig túl kell lenned a következőkön:

0. UH vizsgálat (terhesség, elhelyezkedés, szívhang, terhesség korának meállapítása)

-teljes vérkép, ellenanyag szűrés,

-védőnő

-belgyógyászati vizsgálat, ekg

-1. UH, Baba korai fejlődési rendellenességeinek szűrése, különös tekintettel a nyaki redő szűrés!!!!!!!! Ha elmúltál 30 éves, javasolt a kombinált teszt elvégzése.


16. hét: afp, hepatitsiz, toxoplazmózis szűrés, védőnői ellenőrzés, orvosi ellenőrzés.


18-21 hét: 2. GENETIKAI UH, (szív, agy, gerinc vizsgálata, részletes vizsgálat, rendellenességek szűrése) , középidős vérvétel


24. hét: terheléses cukor vizsgálat


30. hét környéke: 3. UH vizsgálat

320 hét után: 3. teljes vérkép


36. héttől: heti rendszerességgel, ctg és nst


40. héttől: naponta: ctg, nst, vagy köldökzsinór áramlás


Körülbelül ennyi.


Egyetlen vizsgálat sem kötelező törvényileg, csak ezek az ajánlottak a terhesség alatt. Az orvosod is felelőtlen, de ő a TE magzatod, így ez a te felelőtlenséged is! Nem jártál utána a kellő időben a dolgoknak, most kapkodhatsz.

2013. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálataid voltak?
2022. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!