Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a lányom, mikor...

3 hónapos a lányom, mikor lehetne elkezdeni nála a hozzátáplálást, és mivel lenne érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Etetések közt kellene őt kínálni mással, vagy egy-két kanál tejpép, vagy almalé, és utána a megszokott tápszer? Vagy egyből egy étkezést ki kéne váltani mással? Nem igazán tudom majd hogyan fogjak hozzá.
2009. nov. 9. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Mág várj vele.
2009. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha anyatejes, akkor varj vele 6 honapos koraig. Ha tapszeres, akkor is varnek 5 honapos koraig a hozzataplalassal. De kezdd majd gyumolccsel (alma, korte, barack..) Majd johetnek a zoldsegek fozelek formaban, kruplival kezdve. Ezutan a husik, sovany pipimellel kezdve. De varj meg vele mindenkepp! Mire el kell kezdened, addigra olvasni fogsz egy csomo cikket, javaslatot, es tudni fogod. Nem nagy ordongosseg, de fontos a mertekletesseg. Egyszerre majd mindig 1 dolgot vezess be nala, hogy lasd hogyan reagal a kicsi szervezete.
2009. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem is várj még vele de a tápi elött adj neki a gyümiböl vagy amivel kezded a hozzá táplálást h izlelgesse az izét én nem vagyok annak a hive h 1-2 kanállal hanem ha izlik neki adj neki többet.de 1xre csak 1 fajtát azért h megismerje az izét másrészt pedig ha alergiás akkor tudd mire 1 pár napig add csak azt neki.
2009. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

első vagyok

Van egy majdnem 10 éves fiam, nála 3 hónaposan kezdtem, így visszagondolva egyáltalán nem kellett volna.

Addig csak anyatejes volt, csak senki nem mondta, hogy nem attól lesz több tej, ha kimarad egy szoptatás, hanem ellenkezőleg. Csak többször kellet volna ciciztetni

6 hónaposan már csak 2x cicizett, de szerencse a szerencsétlenségnben, hogy ezt a jó szokását megtartotta majdnem 2 éves koráig.

Csak lett egy máig el nem múló ekcémája, amivel elég sokat szenved és meggyőződésem, hogy a korai hozzátáplálás (is) okozta.

Most 8 hónapos lányomat szoptatom, nála csak majdnem 6 hóanposan kezdtem el a hozzátáplálás. 8 hónaposan csak egy étkezést váltottunk ki, egyáltalán nem siettetem.

Mindig eszembe jut, hogy a fiam ekkor már miket evett és nem vagyok büszke magamra.

2009. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Először is várj még fél évet, és addig konzultál a dokiddal, védőnőddel.

Almával kezd, én cici helyett adtam és csak akkor kínáltam meg, ha kérte, így hamar kiváltottunk egy étkezést.

2009. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért fél évet ne várj, de három hónapot mindenképpen, ha van tejed.
2009. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Először két etetés között megkínáltam kinyomott alma levével, de csak 1-2 evőkanálnyival. Aztán másnap már 3-4 evőkanálnyival. Harmadnap cumisüvegből kapott 10-15 ml-ert. Utána ugyanígy barackkal, pár hét múlva püréket evett tízóraira. Egyből nem tudsz neki kiváltani étkezést, és először úgyis kóstoltaod vele, nem jól lakatod.
2009. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!