Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást hogyan kell...

Hozzátáplálást hogyan kell elkezdeni?

Figyelt kérdés
Segítenétek hogyan kell? Babám 4 hónapos és a doki javaslatára elkezdjük a hozzátáplálást őszibarackkal. Hogyan kell csinálni? Mondta hogy 2 hét alatt vezessünk be egy új ételt. Következőleg jöhet a krumpli. Utána mondjuk ezt a kettőt is lehet keverni? Hogyan kell kiváltani egy étkezést? Segítsetek légyszi! Első babám és tapasztalatlan vagyok.
2011. júl. 26. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

Almával kezdtük - először csak a levét kapta pár kanálkával, de nem tetszett neki, ezért összekevertem egy kis tápszerrel, úgy elfogadta. Először csak pár kanálkával adtam neki, majd fokozatosan növeltem az adagot.

Utána nem csak az alma levét, hanem almapürét kapott.

Kb. 1-2 hétig adtam az almát neki tízóraira, de az étkezések után mindig kért még tápszert is.

Aztán jött az őszibarack, szintén csak pár kanállal.

Utána kapott krumplit, sárgarépát, sütőtököt. Először mindenből csak pár kanállal és volt, hogy összekevertem őket. Pl. amikor a krumplit bevezettem, akkor hozzákevertem az almához, amit ugye már ismert. Pl. 6 kanál almához 2 kanál krumpli.


Az étkezések kiváltása nálunk úgy volt, hogy a napközbeni étkezések mellé mindig kért tápszert is, de azt fokozatosan elhagyta. 4,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és a napközbeni étkezéseket kb. 7 hónapos korára váltottuk ki teljesen.


Pl.

5 hónaposan így evett:

Reggeli-vacsora anyatej és tápszer

Tízórai pár kanál alma vagy őszi és utána anyatej és tápszer

Ebéd anyatej és tápszer

Uzsonna Sinlac pép


6 hónaposan már így evett

Reggeli-vacsora anyatej és tápszer

Tízórai almapüré, őszibarack, szilva (később körte vagy banán, esetleg ezek közül egyesek keverve) keksszel és utána kevés tápszer

Ebéd valamilyen zöldség (krumpli, sárgarépa, sütőtök, cékla, brokkoli, esetleg ezek keverve és később csirke vagy pulykahússal is össze lehet keverni) és utána egy kevés tápszer

Uzsonna tejpép


7 hónapos korára elhagyta a napközbeni tápszereket és inkább nagyobb mennyiségű gyümölcsöt és zöldséget evett.


A hozzátáplálás egy türelemjáték, és leginkább a baba diktál, úgyhogy majd meglátod miként haladtok vele, elfogadja-e az új ízeket és kér-e még utána cicit vagy tápszert. Kínáld meg vele és kiderül majd mi az ő igénye.

2011. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia én is 4 hónapos volt mikor kezdtem..Igaz én almának a levét adtam neki,és mindennap többet..utána almát pürésítettem aztán raktam bele őszibarackot.
2011. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!