Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem provokálásnak szánom, de...

Nem provokálásnak szánom, de kinek mi a véleménye erről a meglátásról? Lent--->

Figyelt kérdés

"nagyszüleim,szüleim,és én is teán,cukros!! teán nőttünk fel.Mindenkinek megvannak a fogai szinte,nem cukorbetegek,nem elhízottak,semmi bajuk.Az én születendő gyermekemnek is adni fogok teát,nem csak vizet,ahogy a mai modern anyukák teszik.Semmibe nem tesznek már cukrot,semmi sem jó ahogy öreganyáink csinálták.Nem vonom meg az édességet sem,ami nem azt jelenti,hogy egy zacskó gumicukrot megehet,hanem ha megette az ebédet,akkor kaphat némi nassolni valót.Ja,és az ő idejükben még a fogukat sem mosták meg minden étkezés után mindenféle hiper-szuper fogkrémmel,mégsem rohadt ki a tejfoguk idő előtt",ahogy némely anyuka állítja,miután meghallja,hogy :-igen,én szoktam születése óta tenni cukrot a teába,és bármibe amibe kell.....

Ki melyik oldalon áll???


2013. okt. 8. 13:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%

Valahol a kettő között.

Cukros teát adok,vagy kubuval ízesitem a teáját.Nasit is kap,túrórudit szinte naponta.

Nagyszülőre sem szólok,ha teletömi süteménnyel ebéd előtt,én is felnőttem így,nagyszülő dolga hogy ezt csinálja.Nem lesz baja a gyereknek tőle.

De a fogmosásból nem engedek,reggel-este fogmosás van.

2013. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
25%
Vegkepp nem erdekel ki mit ad a gyerekenek es az se erdekeljen senkt h en adom-e vagy sem.....nem ertem miert kell mindig massal foglalkozni?! Mindenkinek mas a velemenye es a meglatasa. Ha o adja adja de ha nem adja se lesz nekem tobb vagy kevesebb igy egyaltalan nem izgat....teged miert h meg itt is megkerdezed???
2013. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményedet!Ment a zöld kéz természetesen!!:)
2013. okt. 8. 13:14
 4/38 A kérdező kommentje:

2# Gondoltam,hogy belebotlok egy ideges anyukába :D

Nem tudom minek vetted a fáradságot,hogy leírd azt a pár sort ha annyira nem érdekel a téma???

2013. okt. 8. 13:16
 5/38 anonim ***** válasza:
66%

Az én kiscsoportos ovis képemen bizony nem egy kisgyerek mosolyog kirohadt fogakkal, amit egyértelműen a cumisüvegből ivott mértéktelen mennyiségű cukros ital okozott. Ennek semmi köze ahhoz, hogy egyébként kaphat-e csokit ebéd után. Persze mindenki azt csinál, amit akar, aki szerint a csecsemőnek cukros tea kell a fejlődéshez, ám adja neki nyugodtan. Nagymamám még olyan házban nőtt fel, ahol nem volt villany, az udvaron volt a budi, és kukoricacsuhét használtak vécépapír helyett, mégis felnőtt. Milyen jó ötlet, én is áttérek a petróleumlámpára, és nem költök többet klotyópapírra sem, hiszen ha nekik megfelelt, nekem is meg fog.

Remélem, az illető minden este fazékban tervezi kifőzni a textilpelenkát, ahogyan öreganyáink csinálták, és nem tervez Liberóra költeni, mint az a sok hülye modern anyuka. Vagy ebben azért mégis inkább halad a korral?

2013. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%

Kettesenek:Ennek az oldalnak ez a lényege:D Kérdéseket kell feltenni,egyébként az én válaszom megegyezik az első válaszolóéval,csakhogy témánál maradjak.

Ne válaszolj,ha ennyire felidegesíted magad a más"dolgán" :D

2013. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos a fiam.

Szoktam adni neki vizet és teát is, meg néha gyümölcsitalt is.

Nasit azt még nem kap, csak néha babapiskótát, meg babapudingot.


Viszont ha majd már ehet majd édességet, akkor heti egy alkalommal én adni fogok neki. Nem egy nagy tábla csokira gondolok, hanem pl egy pici szelet Kinder csokira.

Az italokkal kapcsolatban viszont majd megmaradok a tea, víz, gyümölcslénél. Buborékos , cukros, színezéket italokat nem fogok neki adni (Cola, Fanta, stb).


Én is kaptam kiskoromban babapiskótát, cukrozott teát. Nagyobb koromban meg nagyszüleim is szoktak venni csokit nekem, ha mentem hozzájuk, meg anyu is vett hetente kb.

Nem lettem kövér, cukros sem. Amúgy szerintem az ha hetente vki ad a gyereknek egy kis édességet, attól nem lesz kövér meg beteg.


Én nem ítélem el azt sem, aki ad a gyereknek, azt sem, aki nem.

2013. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
41%

feleslegesnek tartom a cukrozást - ugyanígy a sózást is -, mert elnyomja az ételek ízét. Én ilyen vagyok, más meg másmilyen, nyilván mások az igények. Nyilván fog édességet enni a gyerekem, de arról azért tudni fogja, hogy édesség és nem étel.


Az meg, hogy valakinek nem rosszak a fogai, nemcsak azon múlik, hogy mennyi cukrot eszik. Genetika. Én hiába mosom, ápolom, eszek egészségesen, járok ellenőrzésre stb, rengeteg tömött fogam van, pótolni is kellett, pedig nem vagyok öreg. De hát ez van.


A "mai modern anyukázástól" viszont a falnak megyek. Fejlődik a világ, egy csomó dologról többet tudunk, mint korábban és máshogy is viszonyulunk hozzá. Teljesen feleslegesn 40-50-100 évvel ezelőtti helyzetekkel összehasonlítani azt, ami most van.


egyébként meg mindenki azt csinál a saját életével, amit akar. dönteni tudni kell. Ha ő cukros teát itat, akkor itasson. Megvan erről a véleményem, de nem osztom meg vele, mert én sem vagyok kíváncsi az övére.

2013. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
5#értelmezd a kérdést!Nem a Liberón van a hangsúly,meg a csuhén,ne szívd fel magad.
2013. okt. 8. 13:22
 10/38 A kérdező kommentje:
Csak,hogy tisztán lássunk!Nincs semmi bajom a mai Modern Anyukákkal,hiszen ha úgy vesszük én is az vagyok!A Modern Anyuka jelentése ebben a kérdésben:A hú láttam a tv-be,most ez a divat,és akkor már egészségesek is vagyunk!
2013. okt. 8. 13:25
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!