Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ringató vagy kerekítő? Melyik...

Ringató vagy kerekítő? Melyik milyen? Melyiket szerette jobban a babád?

Figyelt kérdés

2013. okt. 8. 17:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Na ezeket tuti olyan anyukák írják, akik még soha nem voltak ilyen foglalkozáson.....

1. Nem mindenki ének-zene tanár és segítség, ha ehhez értőtől tanulja meg a dalokat, mondókákat. Ezek a foglakozások pontosan azért vannak, hogy a hét többi napján kettesben a gyerkőccel menjen a kacagtató, höccögtető és társai.

2. Mivel itt is gyerkőcök vannak, a foglalkozás után nagyon jól el tudnak játszani.

3. Nálunk olyan szakember tartja, aki óvoda és gyógypedagógus, és bármikor lehet kérdéssel is fordulni hozzá.

4. Heti 1-2 óra zenés mulatság miért fáj, ha az nem csak a gyerkőcnek és anyának is jó......??????Marad még bőven idő a kettesben töltött értelmes időre.

Azért a mondókázást, éneklést ne vegyük már egy kalap alá a baby angollal könyörgöm....

2013. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó. Ez heti 1 óra. Énekelek mondókázok neki.Szereti is nagyon. Ahogy zenét hall elmosolyodik.Mellesleg 2-es voltam énekből ugyhogy tőlem sok tiszta dalt nem hall a kicsikém. Sokan szerintem nem is hallottak erről így ezt is valami "hülye"foglalkozásnak tartják. Pedig a bábszínház sem az.
2013. okt. 9. 11:21
 13/17 anonim ***** válasza:
22%

Ja-ja eljátszanak a kicsik. Köztudottan 3 éves kor alatt nem játszanak egymással a gyerekek, csak egymás mellett. Ha fejbevágják egymást homokozólapáttal, azt nem együtt játszásnak hívjuk :)

Nekem mindegy egyébként, nyugodtan hurcolásszátok a babátokat mindenféle "fejlesztő" programokra, csak nem kell azzal a felkiáltással tenni ezt, hogy a gyerek érdekében, mert a gyereknek pont nem érdeke, hogy idegenek között hallgassák a mondókákat, énekeket, és közben bacikat cseréljenek a többi gyerekkel.

Egyébként már sok anyukával vitáztam erről, a végén mindegyik azt vágta a fejemhez, hogy de hát neki (mármint az anyukának) kell a közösség, vágyik a többi anyuka társaságára, pletyizésre, kimozdulásra. Szóval mindenki elismerte, hogy saját maga miatt teszi, nem a gyerek miatt, csak hát jobban hangzik, hogy a baba szereti a programokat, mint az, hogy anyucinak kell a "szocializáció" na meg az aktuális pletykák kicserélése.

A babának nem az kell, hogy operaénekes hangon teljesen tisztán és szó szerinti pontossággal ezerféle bugyuta gyerekdalokat hallgasson. Sokkal jobb neki, ha az anyukája játszik vele, énekel neki, akkor is, ha nem tud tisztán énekelni, és akkor is, ha nem gyerekdalokat énekel hanem mondjuk Tankcsapdát.

2013. okt. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami. Mondjuk nekem eszembe sem jutott volna ha nem látom,hogy tetszik neki. Azt nem gondoltam,hogy ez ilyen megosztó kérdéssé válik.
2013. okt. 9. 22:29
 15/17 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk párszor ilyen programokon. A lányom most 15 hónapos, és hát egyszerűen nem érzi jól magát. Valóban idegen neki a hely, és sok-sok gyerek. Neki "nem jött be". A zenét, mondókázást, felnőtteket társaságát kedveli, de a korabeli gyereket nem, fél tőlük. Gondoltam, majd szocializálom (nincs testvére), de ezt látva nem fogom erőltetni a dolgot. Igen, otthon is lehet ilyen programot csinálni...
2013. okt. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
A 15 hónapos fiam akkor biztosan kényszerre tapsol, táncol és kacag, csak az én szórakoztatásomra abban az 1 órában.....mert tudja, hogy anyának kell a "szocializáció". Nevetséges. Minden gyereknél eljön az az idő és ez nem feltétlenül 3 éves kor, hanem előbb, amikor bizony őket kell gyerekekhez szocializálni, és nem elég 0-24-ben anya fejét látni naphosszat. A bacikról annyit, hogy nem lehet búra alatt tartani és amit be kell nyalnia azt nyalja be. Előbb utóbb úgyis befogja, mi járunk babaúszásra is, tény, hogy én is jól érzem magam, de a fiam is óriásiakat lubickol. A pletykákról annyit, hogy rühellem az olyat, aki csak arról tud beszélni, hogy mennyit evett, aludt, és hányszor kakilt a gyereke, ha elmegyek valahova, pont hétköznapi dolgokról szeretnék beszélgetni és nem erről. Ezért járunk olyan helyre, ahol óvodapedagógus tartja a foglalkozásokat és fel lehet tenni értelmes kérdéseket, ahol szakmai válaszokat kapunk és nem játszótéri legendákat.
2013. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%
13# te milyen ostoba vagy, hihetetlen! Tudod egyáltalán mi az a Ringato? Nem idegenek játszanak a gyerekeddel, hanem a saját oledben ül, annyi hogy körülötted mások is énekelnek és nem csak te. A gyerekek élvezik, tapsolnak, szaladgálnak stb. Heti 1x 60 perc pedig nagyon is belefér a gyereknek és az anyukának is. Ennyi szocializáció egy 2 évesnek igenis kell!
2017. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!