Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a kisfiam és nem...

9 hónapos a kisfiam és nem barátságos baba. Különösen a többi kisbabát nem szereti, sosem szerette őket, már 4 hónaposan sem. Milyen esélye van annak, hogy később barátságosabb lesz? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Ha jönnek hozzánk vendégségbe gyerekkel, végig nyűglődik, sír és az ölemben akar lenni. Ha erőltetem, hogy sokszor találkozzon más babákkal, az tényleg segít? Mert elég kellemetlenek így a vendégségek.
2013. szept. 18. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Korai még erről állást foglalnod. Ennyi idősen még nincs közös játék. Szerintem semmiképp ne erőltess semmit, alkati kérdés, hogy barátkozós lesz vagy inkább visszahúzódó. Ti milyenek vagytok?
2013. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem is azt hiányolom, hogy nem kezdeményező, de az egyértelműen kiderül, hogy utálja, ha más kisbabák vannak nálunk vagy mi megyünk más kisbabásokhoz. A felnőttekkel sem rettentően barátságos, de őket megszokja egy idő után. Én sem vagyok egy őrülten barátságos ember, de azért vannak barátaim. És más zárkózott anyuka barátnőm gyereke nem ennyire barátságtalan. Csak azt nem tudom, hogy menjünk csakazértis babák közé...mert amúgy mindenki ezt tanácsolja, csak nem tudom, van-e értelme vagy csak a fiamat kínzom ezzel.
2013. szept. 18. 11:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint hogy "menjünk-e csakazértis babák közé?" - ezt akartam írni az előbb.
2013. szept. 18. 11:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se erőltesd, nincs értelme. Még a végén negatív dolgokat fog párosítani a kisbabákhoz. Esetleg mesélj neki kisbabás meséket, kisbabás rajzfilmek meg ilyesmi, amik megmutatják, milyen aranyos is egy kisbaba. Így módon pozitív érzelmeket tud a kisbabákhoz társítani.
2013. szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen a szeparációs szorongás közepén van.

Próbáld gyakran vinni rövidebb időre. Egyébként ez hozott dolog szerintem alapvetően, de ha sokat van társaságban edződik.

Egyébként korai még elvárni, hogy ő legyen a "társaság középpontja" hidd el lesz még az bőven:)

2013. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Igen, tudom, hogy ez a szeparációs szorongás ideje, csak ő mindig így volt, már tényleg 4 hónaposan sem bírta a többi babát, pedig nem történt vele semmi rossz ilyen vonatkozásban. Másoknál azt látom, hogy az ennyi idős gyerekük elvan más babákkal, persze nem játszanak egymással, de nem is sírnak más babák látványától. Megpróbálom akkor megtalálni az arany középutat. Csak persze nehéz azt olvasni, hogy mindig mindenki azt írja a gyerekéről, hogy "nyugodt, mosolygós, kiegyensúlyozott és barátságos baba" - már a falat kaparom, hogy mindenki gyereke ilyen, csak az enyém nem;-)) Persze ezzel együtt imádom a fiamat, ne értsetek félre!
2013. szept. 18. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:

az én nagyobbam is ilyen volt,pont mint a tiéd! most 5 éves és egy kis idő után olyan,mint a többi,ugrál,nevet,néha már túl jól érzi magát :)

az oviba nagyon nagyon nehezen szokott be de beszokott,és megszokta,de nem szereti mindig azt mondja pedig elvan.mi nem mentünk vele gyakran gyerektársaságba,ez volt az egyik ok de ez tényleg ahogy írták,hozott dolog is.mindig fel kell őt készíteni hogy hova,minek stb..most pedig ha mentek vhová legyetek ott előbb,hogy ismerkedjen a környezettel addig is míg szállingóznak a többiek,neki csak több idő kell szerintem,majd lesz még barátkozós ne ijedj meg!elég összevissza de remélem érted a lényeget.

2013. szept. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nincsenek a családban és baráti körben kisgyerekek, babák, ezért mikor a lányom született, megilletődve néztem körbe, hogy na, csak felnőtteket fog látni. Úgyhogy a játszótéri gyerekközösséget hamarosan kiegészítette az is, hogy elkezdtünk kisgyerekes programokra járni. Mindenáron közösségbe akartam vinni, hogy ne legyen később antiszociális, be tudjon illeszkedni könnyen a közösségekbe. 6 hónapos volt, mikor először mentünk babazenés kiscsoportos foglalkozásra. Érdeklődve tekintgetett, hallgattuk a zenét, tapsikoltunk stb. Semmi extra nem volt. Ahogy cseperedett, közben megjegyezte az arcokat, s egyre biztosabban érezte magát a csoportban. Utána még másik két foglalkozásra jártunk felváltva, egy másik helyre. Gyakorlatilag sok-sok anyukát és kisbabát megismert, egymásmellett szépen eljátszottak, adogattak egymásnak ezt-azt, és simán otthagyhattam bárkivel, míg a mosdóba kiszaladtam. Nem szorongott nélkülem, és bölcsibe, oviba is könnyen beilleszkedett, főleg mert ismerősökbe azóta is belefutunk. Most már iskolába megy, nagyon várja, és lesz egy osztálytársa, még a babazenéről, akit azóta nem is láttam, anyukát ismertem meg az előkészítőn. :) A legszebb az egészben, hogy én és a férjem visszahúzódóbbak vagyunk. Én gyerekként kifejezetten kerültem a társaságot, különc voltam, alig volt barátom. A lányomnak sikeresebb volt a szocializációja, életrevaló, társasági lény, bárkivel könnyen szóbaelegyedik, gyerek és felnőtt társaságban is feltalálja magát. Mivel genetikailag pont nem örökölt ilyen jellemet, csak a korai közösségi programok lehettek ilyen pozitív hatással. Hetente 2-3x mentünk, és a játszótéren is volt sok barátunk. Mondjuk fontos a minta. Ma már azért én is barátkozósabb vagyok, a lányom látta hogy nem félek idegenek közt, így ő sem. Nem az antiszociális anyukája vezette be a társadalomba. :D Szóval én jónak tartom ezt a lehetőséget, hasznos. Már csak kimozdulás szempontjából is. Hangulatos, szórakoztató és fejlesztő. Mellesleg, akik voltak gyerektestvérek az utcában, sose vitték őket sehova, mert "eljátszanak együtt", játszótérre se jártak, megmukkanni se tudnak. Szerintem jobb korán szoktatni a gyerekeket a közösséghez, akkor "belenő" a társasági életbe. Ha az ovi az első kontaktja gyerekközösséggel, az elég ijesztő lehet. Meg a bölcsi is. Nálunk nem volt gond egyikkel sem. :)
2016. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!