Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Antibiotikum 6,5 hónapos babának?!

Figyelt kérdés

Kislányom egy hete elkapott az egyik rokontól (valószínűleg) egy betegséget.

Folyik az orra, két napig lázas volt (38,5), de napok óta már hőemelkedése sincsen. Az orrfolyás javult, de tegnap elkezdett köhögni. Az sem vészes, napi 3-4 alkalommal jön csak rá. A hangulata jó, enni eszik, bár picit kevesebbet, mint eddig.

Általában aludni is tud, persze vannak napok, amikor nem úgy sikerül, mert felébred a köhögésre vagy arra, hogy tele az orra.

A köhögés miatt ma elvittem gyerekorvoshoz, aki köptető szirupot, valamint Ospen nevű antibiotikumot írt fel. A tüdeje szép, tiszta, viszont a torka piros.


Nem tudom, hogy mi legyen. Ilyen enyhe tünetekkel nem ártok-e többet vele, ha antibiotikumot adok neki napokig? Viszont, ha meg nem kezelem, akkor rosszabbodhat az állapota?!

Ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek?



2013. okt. 9. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Én adnám neki, nem kérdőjelezném meg a dokit. De én nem vagyok a divatos gyógyszerellenes anyuka......
2013. okt. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

nyilván úgy látta a doki, hogy szüksége van az antibiotikumra

ha nem adod, lehet, hogy mandulagyulladása lesz vagy hörghurut, visszaviszed, és a vége az lesz, hogy megint antibiotikumot fog felírni

van, amikor szükség van rá, én sem szívesen adom, de bízom annyira a gyerekorvosunkban, hogy ha ő azt mondja, hogy kell, akkor annak oka van

2013. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A doki csak jobban tudja.Ő sem ír fel feleslegesen gyógyszert gyereknek sem,nem hogy babának.Én is adtam neki pont annyi idős korában,mint a te babád,mert 3napos láza lett és kellett neki.A 38,5 nem olyan vészes egyébként,az én kicsimnek a 40-41fokot kúppal és hűtőfürdővel is csak 39re lehetett levinni.
2013. okt. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!


Ha erős tünetek volnának, nem gondolkoznék egy percig sem, hogy beadjam-e neki vagy sem. Elbizonytalanít, hogy alapvetően az orrfolyás az egyetlen tünet, néha van köhögés. Az orvosunkat pedig nem ismerem még, ez az első betegség, amivel elvittem hozzá a kislányomat, tehát nem tudom, hogy Ő minden betegséget ezzel kezel, vagy csakis indokolt esetben írja fel.

abban viszont igazatok van, hogy Ő az orvos, nem én, ha felírta, annak megvan az oka.

Tehát egyelőre afelé hajlok, hogy beadom neki a szert.


Azért várom a további tanácsokat is!

Köszönöm. :)

2013. okt. 9. 12:02
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Probiotikumot majd mindenképp adj mellé.

Egyébként egyet értek, Te nem hallottad a tüdejét, nem láttad hogy folyik-e neki hátrafelé a váladék... ezekből pedig könnyen tüdőgyuszi lehet.

Az én babám hasonló tünetekkel 2 hónaposan kapott cecloretta nevű antibiotikumot, én is vaciláltam rajta, de végül beadtam.

2013. okt. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem írták. Én viszont eléggé gyógyszer ellenes vagyok, de nagy baj is lehet belőle. Tüdőgyuszi pl. Ha az orvos felírja, annak oka van. Viszont ha kételkedsz és megteheted, menj másik dokihoz is, abból baj nem lehet. Én is így tettem anno a szemészettel. Egyszerűen motoszkált bennem valami, hogy nem stimmel, amit a doki mondott. Így is lett. Érzi a szülő. Azért a dokidat is kell ismerni. A mi doktornénink nagyon aranyos, tudom, mert hangsúlyozza, hogy csak végső esetben nyúl antibigyóhoz. Ellenben a felnőtt dokink nem is ismer mást, borzalom. Szóval neked kell eldönteni, hallgatni a megérzéseidre. Probiotikumot adj mellé, ha a mellett döntesz.
2013. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Beadnám neki az antibiotikumot.


A bakteriális fertőzés nem jár sok tünettel, nincs magas láz csak 38 körüli, esetleg valamilyen köhögés, orrfolyás.


De! Ha nem kezeled, súlyos szövődményei lehetnek.

Tudom, ijesztő lesz a felsorolás, de ezek a tények: agyhártyagyulladás, agytályog, garatmandula körüli tályog, ún. reumás láz (szívet, vesét érintő folyamat), súlyos esetben szepszis, tüdőgyulladás tüdőtályog, mellhártyagyulladás.


Add be az antibiotikumot, ha az orvos ezt így látta, vég, amíg el nem fogy, és mellé valamilyen probiotikumot (ahogy már előttem is írták), Normaflore-t vagy Lactív Babyt, Pro-kidet.

2013. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Beadnám.
2013. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Add be neki mindenképp!!!


Én sem vagyok antibiotikum párti,de kell most.

a nagy hazahozott vmit az oviból, neki semmi baja, a kicsinek(1éves) viszont mandulagyulladása lett. Két napig kapta az antib. de nagyon ment a hasa, visszavittem a dokihoz, aki annyit mondott hogy javult, nem ír fel neki másik gyógyszert(helyettes doki). Rá egy hétre vissza kellett vinnem, mert rosszabbodott társult mellé köhögés, és orrfolyás. Kapott antibiotikumot megint, letelt az 5 nap, de nem igazán javul.

Úgyhogy kapja csak most a te kicsikéd is,mert ha ott maradt a gyulladás később csak nagyobb baj lesz belőle :(

2013. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 monika13 válasza:
én is voltam ilyen helyzetben 1 hónappal ezelőtt és nem bántam meg, hogy beadattam. A tünetek is,a láz is ugyanez volt. Ebben a korban van a fogzás is, igy sokszok könnyü préda a szervezetük a vitusoknak. Szerintem add be! De ha ennyire kételkedsz, vidd el más orvoshoz, ahogy már előttem is javasolták. Azzal nem ártasz, csak azzal, ha sokáig vársz, mert tényleg előjöhetnek a szövődmények :( JOBBULÁST!
2013. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!