Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 10 hónaposan nem tud...

Baj ha 10 hónaposan nem tud még ülni?

Figyelt kérdés
Eldől mint egy zsák. Normál időre született 3300 grammal.
2013. okt. 10. 12:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a gyerekorvossal, mert a babák általában már szoktak ilyenkor ülni, de nem biztos, hogy baj van. A mi lányunk 10 hónapos elmúlt pár nappal, amikor elkezdett mászni és mászásból ült ki. Még utána legalább 1 hónapig támaszkodott az egyik kezével, tehát kb. 11 és fél hónapos volt, amikor teljesen stabilan ült. Azóta már jár és semmi baja nincs.
2013. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kúszik, mászik.
2013. okt. 10. 15:00
 13/19 anonim ***** válasza:
Már lassan mennie is kellene, az enyémek már mentek 10 hónaposan, szüléssel minden rendben volt, nem lépett fel oxigénhiány milyen apgar értéket kapott születés után? Értelmileg minden rendben van vele?
2013. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok mindenképpen szakemberhez kell fordulni vele!
2013. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz a fiam tíz hónapos 21-én.nem tud még ülni se mászni.kúszik csak.járunk tornára és azt mondták,először masszon és utánna üljön.nem lehet erőltetni,így is egy kicsit görbe a hatgerince.de nekünk nagy a baba és ezért meg hát lusta.nem kell megijedni ha nincs más gond.később érőek.
2013. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
9/10-es volt az apgar, oxigénhiányról nem tudok. 4, 5 óra alatt született, egyböl felsírt. Értelmileg minden rendben. Pl. hallgat a nevére, játszik, pápázik stb.
2013. okt. 10. 15:37
 17/19 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Én is izgultam mindig, hogy meg fogja-e időre csinálni a különböző mozgásokat, ezért amit csak találtam elolvastam ezzel kapcsolatban. Én sehol nem találtam semmit arra vonatkozóan, hogy ülni mikor "kell". Minden másra (fej emelése, forgás, kúszás, mászás, kapaszkodva lépegetés) találtam konkrét hónapot, ameddig el kell kezdeni, de az ülésre nem. Sok baba csak mászás után ül fel, van amelyik csak állásból ül le. Ismerek olyat is, aki már hónapok óta ül, de még nem kúszik és nem mászik.

10 hónaposan gyakorlatilag a kúszás a követelmény (9 hónapos korig), a mászással kicsit előrébb is van, mert az ráérne 11 hónapos korig. Ez alapján szerintem nem valószínű, hogy bármi baja lenne, de úgyis látja havonta orvos és védőnő, ha aggódsz beszéld meg velük.

2013. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 10,5 hónapos korában ült fel először, aztán hamar elkezdett mászni. Most 16 hónapos, azóta is nagyrészt mászik, kanapét figva lépeget. Voltam vele mindenhol, látta sok szakember, és azt mondták, ne aggódjak, csak enyhén hypoton. És tényleg, csinál ő majd szépen mindent, a maga idejében, nem szabad siettetni, erősödnie kell.
2013. okt. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Miket nem írnak itt... 1 éves korig kell felülnie. Mivel sokszor mászás, sőt felállás után ül csak. 10 hónaposan már nem baj, ha ülteted, támaszd ki, szokja meg, egyensúlyozzon. De ha baj van a doki úgyis mond valamit. :)
2013. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!