Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelusozók, van itt...

Mosható pelusozók, van itt olyan, aki szárítógépet (is) használ a pelenkák szárításához?

Figyelt kérdés
Zsebes pelenkát bele lehet rakni? Ti szoktátok használni a pelenkák szárításához? Sajnos mi olyan lakásban lakunk, ahol 1 hétig száradnak a sima pólók is (mellé pedig penészedünk...), de moshatózni szeretnénk. Beszereztünk egy A++-os szárítógépes mosógépet, beletehetem a mosható pelenkát?

2013. okt. 10. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha más ruhákat szárítasz a gépben, tegyél bele egy pelenkát próba képpen. Aztán, ha nem lett baja az anyagnak, akkor nyugodtam száríthatod őket. Nekem nincs szárítógépem, de ha lenne, biztos beletenném.
2013. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem mertem betenni a gyapjúsakat. Azokat nem igazán lehet szerintem szárítani, mert utána áteresztheti a pisit/kakit. Legalábbis nekem ezt mondták anno. Ha nem gyapis, kipróbálnám egyen.
2013. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs szárítógépem, de tudtommal a belsőket bele lehet tenni. A gyapjúkról nem tudok nyilatkozni, a pul külsőim gyorsan száradnak anélkül is.
2013. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a zsebesnek nem tesz túl jót. Ha bátor vagy, próbáld ki. De annyit tudok, hogy bizonyos hőfoknál a vízálló réteg megolvad rajta, összeragad a belsővel és a vízzárása tönkremegy. Nem tudom, hogy ez a veszély szárítógépben fennáll-e. (Gyapjúnál meg az összemenés miatt problémás a magas hőfok) Teljes biztonsággal én csak a betéteket/pamut belsőket merném berakni. Lehet, hogy a külső-belső jobb választás lenne nektek emiatt. Mert akkor a belsőket száríthatnád, a külsők meg gyorsan száradnak.
2013. okt. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Most, hogy a válaszokat olvasom, nem ismerem az anyagát. A sima textílpelenkát tenném bele. Van rajta cimke? Ha van, arra rá szokták rajzolni, hogy mit lehet vele csinálni.
2013. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbáltam több márkánál megnézni a használatiját, amelyik megemlíti a szárítógépet, az általában annyit ír, hogy alacsony hőfokon lehet, szóval teszek egy próbát :)
2013. okt. 11. 11:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kímélő-kímélőn szárítom minden alkatrészét. Mosásnál pedig ajánlják, hogy a külső PUL-osat ne 1400 fordulaton,hanem pl 900-on (és a mosószóda tönkreteheti a gumirészét!).

Jól működik, a bambuszos belsőket még külön kell szárogatni picit (éjszakára a járókára teregetem őket), mert az még így is nehezen megy.

2013. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2013. okt. 11. 12:12
 9/9 anonim ***** válasza:

PUL anyagot nem szabad szárítógépben szárítani.

Pamutot igen.

Szóval külső belső kombi. A PUL amúgy is gyorsan szárad.

2013. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!