Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit tudon volnék?

Ki mit tudon volnék?

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy Kínában élek. Mások a szokások, mások az elvárások. Itt a szülők a nagyszülőknek szülnek gyereket, Anya csak 3-6 hónapig foglalkozik a gyerekkel etetés szintjén, egyébként Apa anyukája odaköltözik hozzájuk, ő mossa a pelust, büfizteti a gyereket, ringatja, babusgatja, stb. Mivel én magyar vagyok, magyar elvek szerint, saját maga foglalkozom a gyerekkel, én döntöm el, mit egyen, mit vegyen fel, hol játszhat stb, amit anyósom nagy nehezen de elfogadott, de még mindig mindenbe beleszól, és elmondja kilencmilliószor, hogy szerinte rizskását kéne etetnem a gyerekkel és akkor nem lenne szorulása (nem ezért van szorulása, de mindegy).

Minden nap kiviszem a babát sétálni ide a lakóparkunkba, ahol rengeteg kisbaba van, ki idősebb, ki fiatalabb. Általában nagymamák vannak velük, nagyon ritkán Anyuka, még ritkábban Apuka. Sokszor anyós is velem tart. Sokszor "elkéri" a babát és viszi a többihez és produkáltatja a lányomat, hogy "mosolyogjál", "hogy csinál az autó", "vágj pofit", "énekelj", "csettints a nyelveddel", stb stb, a többiek meg ámulnak, hogy jajj, hát milyen okos ez a gyerek, az övék fele ennyit se tudnak.

Alapvetően úgy érzem magam, mint egy cirkuszi látványosság, mert az itteniek nagyon ritkán látnak fehér embert (lehet nevetni :)), de ez olyan szinten idegesít, hogy a lányomból látványosságot csinál az anyósom, hogy sokszor én kapom ki a kezéből a gyereket és megyek arrébb mondjuk fákat nézni, vagy kutyát mutatni neki, vagy egyszerűen közlöm anyóssal hogy most már menjünk haza (pedig még csak fél órája sem voltunk kint).

Most mit csináljak? A legjobban idegesít, amikor anyós egyedül viszi ki a csemetémet "sétálni". Igazából féltem a lányom, mert félvér kislány, nagyon szép, és a kínaiak kiszámíthatatlanok. Sokszor van hírekben, hogy gyereket loptak, főleg kislányt, lenyírták a haját, fiúruhát adtak rá és már vitték is. Anyósom nem egy vén csont, de fáj a lába, a háta, életemben nem láttam őt még futni. Aggódom, hogy a sok produkció láttán felbuzdul valami idegen, kikapja a kezéből és elrohan a gyerekkel.

Hiába mondtam már neki, hogy ne menjen egyedül a lányommal sehová, mindig csak legyint, hogy jajj semmi baj, ezek itt laknak. Persze, mert rá van ám írva a homlokukra, hogy én itt lakom.

Lehet, hogy csak túl parázom, de a férjem is így gondolja, ő is mondta már az anyjának, de őt sem veszi komolyan.

Ötlet? Komolyan olyan, mintha ki mit tudon volnék, ami átcsap árubemutatásba. Hogy adjam az értésére ennek a szerencsétlennek, hogy hiába büszke az unokájára, veszélyes az amit csinál? Vagy ha ez túlzás és én reagálom túl, akkor hogyam mondjam meg, hogy a kislányom nem kirakat, vagy egy egyszemélyes műsor és ne szerepeltesse őt?


2013. okt. 11. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A ti gyereketek, nem az övé. ezt valahogy vele is meg kéne értetni. szerintem az lenne a legjobb ha a férjeddel együtt ülnétek le vele, és ha kell, akkor picit erélyesebben, de meg kell vele értetni, hogy nincs rendjén, amit csinál. egyébként nem irigyellek, nem lehet könnyű egy erőszakos anyós, akinek hiába beszélsz...
2013. okt. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Az a baj, hogy most klimaxol is ráadásul, úgyhogy baromi érzékeny, elég egy erősebb hang és már megy a sértődés meg a bőgés. Iszonyat. Szóval olyan, mintha egy bűzös hímes tojás lenne. :)

ÉS senki, a saját férje sem tud rá hatni. Egy csomó dolog van, amit mindhárman mondtunk már neki, hogy ne, de ő csak azért is, utána meg megvan sértődve, ha szóvá tesszük. Én már gondolkodtam azon is, hogy nem engedem neki, hogy vigyázzon a gyerekre, de ezzel meg magamat vágnám el.

Lehet kéne ilyen szembesítést csinálni vele, hogy szeretjük, meg imádjuk, de h.lye mint a tök, ha nem hallgat ránk. :(

2013. okt. 11. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja a szembesites jo otlet. En tudom mirol beszelsz a kinaiakkal kapcsolatban. Ahol mi lakunk sok azsiai koltozott az utobbi idoben. Imadjak a kek szemu feher fiukat a kinai lanyok!!! Pofatlansagig. Annyira feherek es europaiak akarnak lenni!!! ..a kisfiunkat is mindig megbambuljak a gondor furtjeivel. A frasz jon ram tolluk.
2013. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szegeny :( Be kellene hogy lassa, hogy Te mas kulturabol jottel, Szamodra mas az anyasag megelede, mint az ottaniaknak. Nekem is volt harcom hasonlo habitusu anyosommal, probalkoztam sokmindennel, de sajnos csak az jott be, hogy az asztalra csaptam es megijedt...:(
2013. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az ö országában vagy, tiszteletben kell tartanod a hagyományait is.

Viszont én se hagynám a gyerekem, föleg egy ilyen országban.

Talán ha a te anyukád is ott lenne, akkor segíthetne az anyósproblémádban ;)

2014. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!