Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy a babák agyi...

Igaz, hogy a babák agyi fejlődésére rossz hatással van a tévé a vibráló, villódzó fényei miatt?

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Igaz
2013. okt. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De miféle kárt tehet?
2013. okt. 12. 22:03
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Mert zavarja a fény. Még egy felnőttet is zavar, ha aludna, de egy fejlődő agyat még inkább. Ha pedig már kicsit nagyobb, akkor az ott látott dolgokat nem tudja feldolgozni, megijedhet, rémálmai lehetnek tőle.
2013. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
persze, akár epilepsziás rohamot is kiválthat a villódzó fény.
2013. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Előző vagyok- mert elektromágneses sugárzás nagy dózisban.
2013. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
A fentieken kívül azért is káros, mert folyamatos , természetellenes inger éri az idegrendszerét. A mindennapi élet zajainak teljesen más a ritmusa, omosde az elektromos gépek által előállított hang (és kép) ahelyett hogy fejlesztené túlterheli az idegeiket.
2013. okt. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Persze nem kell őt közel ültetni a tv-hez, de mondjuk egy 1 éves baba már simán nézhet mesét. Ti sose kapcsoltok be a babátoknak mesét? Nem értem a mai anyákat! Én is rengeteg mesét néztem kiskoromban, mégsem lettem epilepsziás illetve a kislányom is szokott mesét nézni, persze nem sokat.
2013. okt. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én se értem...

A sógornőm találta ki, hogy nem nézheti a tévét a 7 hónapos babája. Nyilván úgysem nézné, csak néha odapillantana, ha látná. De úgy helyezi el a fotelt, hogy még véletlenül se lássa a járókából.


Epilepszia...

Ha egy gyerek ilyen betegséget hordoz, akkor magától is előjönne a roham. Nyilván ha már tudják egy gyerekről, hogy epilepsziás, akkor ne nézze.

De egy egészséges gyereknek biztos nem árt, ha néha odapillant. Illetve nem értem, hogy az agyi fejlődésében mi kárt tehet.


Az meg, hogy nem tudja feldolgozni, amit lát... egy néhány éves gyerek sem tudja, lehetnek rémálmai akár egy reklámtól is.

A 2 éves gyerekének már engedi a tévézést, pedig ő sem sokat tud felfogni a Barátok Köztből vagy a reklámokból. Sőt simán álmodhat rosszat is ezektől, ha van benne erőszakos jelenet, kiabálás, ez utóbbi pedig reklámban is lehet.

2013. okt. 13. 00:37
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja, az X-faktort is nézte a kétéves velünk együtt, pedig ott is elrémisztheti a sok bőgőmasina.

Szóval nem a tartalom fel nem fogásával volt a gondja a sógornőmnek sem, hanem, hogy a tévé fényei nem tesznek jót.

Egy epilepsziás gyereknél biztos nem, de ha nem az a gyerek, akkor ugyan mi baj lehet?

2013. okt. 13. 00:42
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a tévével - és ezt nem én találtam ki, hanem nálam okosabbak -, hogy elvonja a baba/ kisgyerek figyelmét a valóban hasznos tevékenységtől, a matatástól, pakolászástól, és inkább passzívan bámulja a tévét. Túlpörögni nyilván nem kell a témát, semmi baja nem lesz, ha néha megy a lakásban a tévé, de ne ez legyen az egész napos program, inkább tanulja meg máshogy elfoglalni magát.
2013. okt. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!