Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 3 hetes kisfiam. A...

Beus84 kérdése:

Van egy 3 hetes kisfiam. A problémám az hogy éjjel semmit nem alszik. Sajnos tápszert kap mert nincsen tejem. Mit tegyek? Már nagyon ki vagyok merülve.

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem szabad napközben aludni hagyni. Baromi nehéz lesz eleinte, de ez az egyetlen megoldás.
2013. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
muszaj, hogy napkozbe fenntartsd, de aludhat 1-1 orat. Esti rutin legyen meg, vetkoztesd le, "pucerkodjon" esetleg masszirozd at olajjal, furdes, eves, alvas. A rendszer fontos, mert ha megszokja akkor semmi problema nem lesz. Probald meg te alakitani a napjaitokat amennyire lehet es ne a bebi. Nekunk bevalt a rendszer, a babam 6 hetes kora ota atalussza az ejszakat, de o amugy is nyugis baba :)
2013. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsot. Ki fogom próbálni.
2013. okt. 13. 16:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a válaszolókkal. Egy pici újszülött babát nem szabad nem hagyni aludni. Ő még nem tudja, hogy mikor van nappal és mikor van éjszaka, ilyenkor még nem szabad napirendet ráerőltetni. Ez az időszak erről szól, anyuka azért van otthon a babával, hogy ellássa, megadja neki azt, amire szüksége van, és igen, ilyenkor alkalmazkodjon hozzá. Lehet aludni napközben, amikor a baba alszik.

Nyilván nem fog így maradni a baba, szépen lassan be fog állni a napirendje, lehet neki segíteni egy esti rutin kialakításával, de erőltetni, ébresztgetni nem szabad, azzal csak azt érjük el, hogy stresszes, ideges lesz a baba, amitől méginkább nem fog aludni.

2013. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


A babának anyára van szüksége aki ellátja stb. ezt aláírom, DE egy olyan anyára, aki nincs a végletekig kimerülve, nem feszült és fáradt a nap 24 órájába. A csecsemők rugalmasak tudnak lenni, nem ráerőltetni kell azt, hogy fent maradjon nappal, hanem kialakítani neki a napirendet, amibe meg tudja határozni az anya az alvási szokásokat.

2013. okt. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az anyukának nem kell végletekig kimerülnie, ha otthon van a babával. Mivel gondolom nem kell óracsörgésre kelnie, nem kell időre bejárnia dolgozni, ezért nyugodtan alhat akkor, amikor a baba alszik.

Tudom mit beszélek, az én babám is éjjeli bagoly volt. Néhány hétig semmit nem aludtunk éjszaka, csak nappal. Nem betegedtem bele, alkalmazkodtam a babámhoz, ő pedig cserébe néhány hónap múlva kialakított egy nagyjából fix, de rugalmas napirendet, és onnantól kezdve nyugodtan átaludta az éjszakát. Nem bántam meg, hogy nem kezdtem már újszülött kortól percre pontos napirendre trenírozni, elvégre nem a katonaságnál vagyunk.

2013. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hetes a babám.Mi is kelünk éjszaka is.De eszembe nem jutna, hogy ne keljek fel.Ők még picik ilyenkor még nincs napirendjük.Valamikor 3 óránként kel fel.Van hogy 2 óránként.Reggel 5-től fenn vagyunk, de este már hamar lefekszünk.Ez egy ilyen időszak.
2013. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hu akkor én még elég sokat is alszok....Mi a 9oras etetés utan 1kor kelünk fenn vagyunk kb 3ig és volt olyan h 5ig.Van hogy a 6orasi kimarad mert a pici atalussza és bevallom igy én is.Nem lehet rendszert kialakitani még nallla ez most egy iluen időszak ezt tul kell élni. Én is rettenet kimerült vagyok.Napközben alszok én is lopva egy egy oracskat.

Akkor aludta at az éjszakát mikir elhuzodott a fürdetés mert elaludtam igy minden csuszott egy orát és a 9es evés 10kor volt. Akkor jol beevett mert ugye megéhezett szegénykém de 4ig aludt egyhuztomban.De meglett a böjtje mert masnap fajt a pocija..... Szoval ne aggodj nem vagy egyedül. Raadasul mi szopizunk ami kb 1ora hossza minden alkalommal. parszor felmerült bennem hogy hagyom az egészet a fr.ncba és tapszerezem. De lusta voltam kimenni a konyhaba vizet forralni. A gyerek meg üvölt ....egyik se könnyű. De remélem hamar beáll valami rendszer.Valahogy tulleszünk.

Az esti rutin viszont fontos mert szegénykém mikot elaludtunk és később fürdött meg volt kicsit zavarodva...2-3napig tök összevissza evett. most két napja kezd megint 2,5orankénk magátol ébredni....

2014. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja még annyi hogy ilyentályt van elvileg növekedési ugrás. Mennyi tápit kap? Lehet emelni kell lassan picit az adagon.

Esetleg este az utolsot probald meg 10-20milivel megemelni. hátha... napközben meg ne hagyd 3oranal tovabb aludni..

2014. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 moncsi.81 ***** válasza:
Kedves kérdező! Most még nem zavarja a babàdat semmilyen zaj, mindegy neki mikor alszik, de egy két hét múlva magàtól àtàll az éjszakai alvàsra talàn. Én is próbàlnàm azért finoman nem hagyni aludni nappal, màr ha sikerül. De nem értek egyet azokkal akik kijelentik, hogy az anyukànak ez a dolga és akkor aludjon amikor tud. Mert példàul nekem a két hónapos baba mellett van még két kisiskolàs, akiket reggel keltek, uzsit készìtek, hajat csinàlok, aztàn ebéddel vàrom őket, tanulok velük, szakkörökre kìsérem őket stb. Plussz még amit mindenki màs csinàl, mosàs, takarìtàs egyebek. Nem tudnék nappal aludni. Szerencsére màr àtaludja a babàm az éjszakàt.
2014. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!