Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e aggódnom a majdnem 10...

Kell-e aggódnom a majdnem 10 hós babám miatt? Kis híján 8 kg. Keveset eszik.

Figyelt kérdés
A gyerekorvos gasztrora küldött, mondván lehet hogy nem szívódik fel a tápanyag. Vizsgálják ki, de csak januárra van időpontunk. Mitől tudna egy kicsit hízni?

2013. okt. 16. 17:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A 14 hónapos lányunk 8,6 kg és nem küldtek sehova, mert benne van a normál súlytartományban. Érdekes, hogy azokat nem küldik sehova, akik a normál súlytartomány fölött vannak és nem is kevéssel.

Ha jókedvű, nem enervált, akkor nem hiszem, hogy baja lenne.

2013. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
vannak ilyen babák de persze a kivizsgálás nem árt, de legtöbbe setben szerencsére nincs ilyen probléma csak szimplán rossz evő a gyerek.... mekkora sullyal született? Én is nagyon rossz evő voltam (1 évesen voltam 6 kg) és még ismerek 2 gyereket most a környezetemben aki ilyen. Semmi bajuk csak alig esznek, viszont fejlődnek rendesen energikusak semmi bajuk, tény hogy nem egy hurkagyurka gyerekek de az a legkevesebb szerintem. Mivel lehet hizlalni? prbálkozhatsz vitaminokkal, de sokszor sajnos semmi praktika nem segit. Valószinüleg idővel jobb lesz. Amig egy baba nem fogy addig nincs semmi gond. De tényleg ne árt kizárni aa felszivódási problémát. Mivel irtad is hogy keveset eszik igy valószinüóleg nálatok sincs ilyen szervi oka.
2013. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2650 grammmal, 36. hétre.
2013. okt. 16. 17:20
 4/14 A kérdező kommentje:

elvileg jókedvű, de mostanában sokat alszik, én szeretnék egy vérvételt azért, a gasztro előtt.

nem tudom miért nem azt nézik meg először hogy nincs-e vérszegénység.

2013. okt. 16. 17:22
 5/14 anonim ***** válasza:
akkor nem rossz a súlya. Én 2,2kg-mal születtem és mint irtam 1 évesen voltam 6 kg és én a kiirt napon születtem csak bent lefogytam mert már nagyon rossz állapotban volt a lepény igy nem jutottam elég tápanyaghoz valószinüleg. Az a normális ha megháromszorozza a súlyát egy éves korára, az neki már most megvan. Annyira birom amikor egy orvos felületesen diagnosztizál, egy kis súlyú baba persze hogy késöbb lesz x kg. nem indulhatna ki egy 4kg-os születési súlyú babából a ati esetetekben. Akkor esetleg lenne oka a kivizsgálásnak, de igy......
2013. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nem akarom minősíteni a dokit, de meg sem kérdezte hogy mennyivel született, csak lepasszolt minket, és mondta hogy etetési gondok vannak, magyarul tömjük a gyereket.

de tök felesleges, mert ha nem eszik, akkor nem eszik.

viszont vérvételre kérek beutalót.

azt megtagadhatja?

2013. okt. 16. 19:02
 7/14 A kérdező kommentje:
nincs valami étvágygerjesztő ami meghozná az étvágyát?
2013. okt. 16. 19:05
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekünk evési gondjaink voltak 2 hónapos korától 10 hós koráig, igaz még most se az igazi a helyzet. De amióta a vitacolan-t (vitamint) eszi azóta sokkal jobb az étvágya. Addig megevett egy étkezésre egy fél kávéspohárnyi kaját most meg egy egész üveggel. Szerintem egy próbát megér.Nekünk is a gyerekorvos ajánlotta , vagyis kérdeztem hogy vmi étvágynövelőt nem e tud írni,mert már nagyon készen voltam.
2013. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ez súlyhoz van kötve?
2013. okt. 16. 21:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem időre született a kisfiam 3kg-mal és 10hósan szintén kis híján 8kg volt.

Nem küldtek sehova, egészsgés formás gyerek a dokink szerint és szerintem is.

2013. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!