Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a spriccelés?

Mi ez a spriccelés?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa dolgot vettem észre a kisbabámnál, aki 7 hónapos lesz hamarosan. Nem tudom, a fogaival van-e összefüggésben, mindenesetre előtte nem láttam ilyet. Arról van szó, hogy olyan, mintha a nyála spriccelne ki a lenti fogai környékén :) Kb. 1 hónapja bújtak ki egyébként, még nincsenek kint teljesen. Pár napja meg most vettem észre ezt a spriccelést. Rendesen ívben, vékonyan spriccel ki a nyála. Legalábbis én annak gondolom. Tapasztalt valaki már ilyet?
2013. okt. 17. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
:D Hát babánál ilyet én még nem láttam, de gondoltam megjegyzem, hogy volt általánosban egy osztálytársam aki tudott spriccelni a nyálával, a nyelv alsó részén lévő nyálmirigyeket nyomta valahogy össze... tehát anatómiailag lehetséges a dolog :)
2013. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. okt. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oh, köszi! :)
2013. okt. 17. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze,előfordul ilyen. Anno volt egy sorozat, Backyard Science volt a címe, ott kifejezetten ezt gyakoroltak a gyerekek az egyik részben :)
2013. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Képzeld ugyanezt csinálta a kisfiam. Etettem és ahogy nyitotta a kis száját, emelte a nyelvét picit, hatalmasat spriccelt. Az etetőszék tálcája csipa spricc volt. Az orvosunk nem látott még ilyet, elküldött gégészetre,ott megnézték a nyelve alatt, azt mondták előfordul. Semmit nem csináltak vele. Mostmár nagyobb, de sokat szürcsög, szerintem még mindig fokozott a nyáltermelődése. Egy ovis már nem szürcsöghetne beszéd közben.
2013. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!