Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vitaminhiány? Mitől?

Vitaminhiány? Mitől?

Figyelt kérdés

11 hós babám körmén fehér foltok jelentek meg,ez ugyebár a vitaminhiány jele,nagyon elkeseredtem,eddig úgy gondoltam,h tiszta egészséges dolgot adtam neki,de ezek szerint vmit nagyon nem jól csinálok,segítsetek!Minden nap kap húst csirke,disznó felváltva,heti 1x marhát,1x pedig halat.

Reggel kiflit eszik margarinnal kb heti 4-5x,máskor csak sajttal.Reggel és este szoptatom. Ebédre és vacsira főzeléket kap.Minden nap mást 1x van sóska,egyszer karfiol,1x brokkoli,egyszer borsó,ezek mind mirelitből,cukkini,répa,és tök/ vagy krumpli a maradék,ezek frissből,bioból.Uzsira barackot,körtét,szilvát vagy almát eszik ,ezeket kb 1 percig főzöm.néha joghurtba,vagy túróba keverem,de ezeket nem rég vezettem be,ha megeszi magába a gyümit,akkor nem keverem semmibe.

Néha,ha a kocsiban nyűgös kap babakekszet,vagy kölesgolyót.

Inni teát vagy vizet kap.+minden nap kap D vitamint,mi lehet a baj?



2013. okt. 20. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

És miért ne lehetne ettől függetlenül vitaminhiánya?

A mai zöldségekben és gyümölcsökben sajnos nincsen annyi vitamin már, amennyinek kellene, hogy legyen. Illetve ha nem párolod a zöldségeket, hanem főzöd, akkor eleve egy csomó vitamint veszít a zöldség.

Illetve nem tudsz annyi fajta és annyi mennyiségű zöldséget és gyümölcsöt adni egy gyereknek, hogy az a teljes napi vitaminszükségletet fedezze.

Ezért vannak különböző vitaminkészítmények, amik nem pótolják az egészséges táplálkozást, viszont kiegészítik azt, vagyis pótolják azt, amit természetesen nem tud az ember bevinni, de szükség van rá.

1 éves kor előtt azért ezeket a dolgokat fedezi az anyatej vagy annak hiányában a tápszer, de ahogy egyre nagyobb lesz, pláne elmúlik 1 éves, elkezd járni, még több vitaminra lesz szüksége és 1 éves kortól már lehet multivitamin szirupot adni nekik. Ami egyben azért kicsit erősíti is az immunrendszert. Pláne, hogy jönnek a téli hónapok, majd az influenza szezon. Szerintem érdemes lesz megpróbálkozni vele.

2013. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel.

amit kihangsúlyoznék, mert ott a lényeg, hogy mindent főzöl.

se gyümö9lcsöt, se zöldséget nem kap nyersen ha jól értem, pedig abban lenne a vitamin, ne főzd a gyümölcsöt, reggelihez is adj nyers zöldséget, az ebédhez meg párold :)

2013. okt. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kihagynám a multivitamint, ehelyett frissen csavart bio zöldség és gyümölcslét adnék neki, hígítva, vagy bárhogy ahogy szereti, akár ételekbe is lehet keverni, azzal hígítani.
2013. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért a gyümölcs nyers marad egy néhány msp-es forró vízben üldögéléstől,nekem a doki mondta,h egy éves koráig így fertőtlenítsem úgy mond,mert ki tudja mi van rajta


de,mit lehet adni egy 11 hósnak nyersen a zöldségek közül?én semmit nem olvastam..

2013. okt. 20. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Soha nem forráztam a gyümölcsöket....és nem adok mirelitet, hanem frisset, idénytől függően.

A zöldségek közül a sárgarépát le lehet reszelni almával banánnal.

15 hónapos a fiam, 8 hónapos kora óta kapja a Flavon Kids lekvárt, mert ekcémás és tej-tojásfehérje érzékeny. Teljesen rendben van, pedig nem kap tejterméket, tojássárgáját heti 1x, csak vizet iszik és szopizik a főzelékeket utálja.

2013. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!