Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A banánt, sütőtököt hogy...

A banánt, sütőtököt hogy lehet babának elkészíteni?

Figyelt kérdés
Most kóstoltatnám meg vele, de nem tudom, milyen formában. nyomkodjam össze és egy kis tápszerrel? 5,5 hónapos.
2009. nov. 12. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell bele tápszer, én botmixerrel szoktam a dolgojókat összekeverni.

Igaz az enyém 8 hónapos, de még nincs foga.

2009. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszerre csak az egyiket add neki kóstoltatásképpen, de nyilván te is erre gondoltál.

A banán a legegyszerűbb: nyersen leturmixolod. Javasolnám, hogy almával turmixold össze (azt már nyilván ismeri), mert a banánnál székelési problémái adódhatnak.

A sütőtököt kétféleképpen el lehet készíteni: megsütöd a sütőben, hogy jó puha legyen, és úgy turmixolod össze, vagy kockákra vágva kevés vízben megfőzöd (így gyorsabb, de kevésbé ízletes). Ezután mindkét esetben vagy villával összenyomod, vagy turmixolod.

Tápszer nem kell bele, meg fogja enni mindkettőt, mert finom édesek. Jó étvágyat! :)

2009. nov. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a banánt kevés forralt vízzel turmixold el


a sütőtököt vágd szeletekre, sütőben süsd puhára, kapard ki a belsejét, kevés forralt vízzel turmixold el (sütve sokkal finomabb, édesebb, mint vízben főzve - főzve a fiam nem is eszi meg, sütve viszont imádja)

2009. nov. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A banánt nyersen, a sütőtököt sütve pépesíted. Lehet hígítani gyenge kamillateával, tápszerrel, anyatejjel, ha túl sűrűnek találod vagy a babád sűrűn nem szívesen eszi meg. Én ezeket nem mixerrel pépesítettem, csak villával törtem össze nagyon alaposan (esetleg szitán is át lehet nyomni), mert mindkettő nagyon puha állagú.
2009. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a sütőtököt szitán nyomtam át, hogy a zavaró szálak ne legyenek benne.

Egyébként botmixer!

2009. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszi! :) vasszem veszek egy botmixert :)
2009. nov. 12. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!