Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kis statisztika! Hogyan...

Egy kis statisztika! Hogyan beszéltek a babátokhoz/-ról?

Figyelt kérdés

E/2-ben: add ide a macit, lecserélem a pelusod, ügyes vagy, stb, vagy

E/3-ban: nagyon okos ez az xy-baba, xy-baba elmegy fürdeni és alszik egy nagyot, stb vagy

T/1-ben: megesszük az ebédet, kimgyünk játszani, megkeressük a labdát?


Illetve

E/3: a babámnak hasmenése van, a babának már két foga is kibújt, stb vagy

T/1-ben: már tudunk állni, mendent megrágunk, nem eszünk túl sokat, stb?


Köszi előre is! Remélem minél többen válaszolnak! :)


2013. okt. 23. 04:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá a kezdetektől úgy beszélek, mint más személyhez, (E/2): add ide, hozd ide, keresd meg, stb. Még segítek neki öltözni, de néha huncut módon elszaladgál pucéran, így néha így szólok rá, hogy "öltözködjünk végre, vegyük fel a cipőt!" De ez a maximum ilyen T/1 alakban, amúgy E/2, "Te" van. Persze, ha közös a program, pl. "most megebédelünk, és elmegyünk a játszótérre", akkor T/1 van, hiszen kettőnkről beszélek. Róla is úgy beszélek másoknak, hogy "Ő". Pl. "neki már 20 foga van", és nem "húsz fogunk van". Na, ettől a hideg kiráz
2013. okt. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Detto mint az elso valaszolo. Nem tudok ujat hozzafuzni :-). Mindent ugyanugy mondok es gondolok mint o. :-) felesleges meg egyszer felsorolnom. :-)
2013. okt. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólókkal. ez a szituációtól függ.
2013. okt. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Pont, mint az első válaszoló.
2013. okt. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Soha nem beszélek velük E/3-ban, és többesszámban sem, ha nem közösen csinálunk valamit.

Pl. Gyerünk ebédelni, ha én is eszem, de gyere enni, ha csak ő eszik.

A szituációtól is függ.

2013. okt. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

E/2-ben beszélek hozzá

Sosem "babáztam", sose kakiltunk együtt, nem jött közösen a fogunk stb., az ilyen beszédtől hidegrázást kapok.


Viszont az az érdekes, hogy a válaszolók mind így beszélnek a gyerekükkel ahogy én, akkor hol vannak azok az anyukák (nem is kevés) akik felteszik a rengeteg kérdést T/1-ben?

2013. okt. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Még alszanak :D ne aggódj jönnek nemsokára :-)
2013. okt. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi tudatosan kerüljük a "már két fogacskánk van" féle kifejezéseket és társait. E/2-ben beszélünk hozzá. És engem is ez érdekelne, hogy hol vannak a T/1-es anyukák. :D
2013. okt. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ugyanaz, mint az első válaszolónál
2013. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Neki beszélek,szóval add ide,hozd ide.Peluscserére mondom néha,hogy lecseréljük.Nem tudunk állni,mert max ő tud.Nem beszélek úgy,mintha ő és én egyek lennénk.
2013. okt. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!