Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kis statisztika! Hogyan...

Egy kis statisztika! Hogyan beszéltek a babátokhoz/-ról?

Figyelt kérdés

E/2-ben: add ide a macit, lecserélem a pelusod, ügyes vagy, stb, vagy

E/3-ban: nagyon okos ez az xy-baba, xy-baba elmegy fürdeni és alszik egy nagyot, stb vagy

T/1-ben: megesszük az ebédet, kimgyünk játszani, megkeressük a labdát?


Illetve

E/3: a babámnak hasmenése van, a babának már két foga is kibújt, stb vagy

T/1-ben: már tudunk állni, mendent megrágunk, nem eszünk túl sokat, stb?


Köszi előre is! Remélem minél többen válaszolnak! :)


2013. okt. 23. 04:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
E/2 mert így tartom normálisnak :)
2013. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én egyes szám második (te) személyben szólítom meg alapból. De ha olyat csinál-csinálunk amihez én is kellek, akkor kettes szám egyes személyben (mi) szólítom meg, mert azt ketten csináljuk. Pl. megyünk fürdeni (pancsizni), enni stb.

De én azt gondolom, hogy nyelvtanilag és egyébként is ez így helyes.

2013. okt. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhet még amúgy!

Egyébként én is így vagyok, ahogy ti! Csak akkor T/1 ha tényleg valamit együtt csinálunk, egyébként E/1 vagy ha róla beszélek akkor E/3.

2013. okt. 23. 13:42
 14/16 anonim ***** válasza:
nekem a hajam égnek áll-ettől a 2 fogacskánk van-bocsánat a kifejezésért.néha én is úgy mondom ,hogy fölöltözünk-hiszen egyedül nem tud-de aztán kijavitom magam,hogy segitek öltözni.szerintem az 1.perctől ő egy különleges,egyedi lény,-tudom,hogy "ketten egyek voltunk"nem is olyan rég-de ő egy önálló emberke,saját érzésekkel,gondolatokkal-és nem kettőnk foga jön,hanem az ővé.persze,amikor beszélni kezd -majd azt mondja,hogy..xy.kér kakaót-de ez megint más-ilyenkor is lehet mondani,hogy kérsz kakaót?nem úgy,hogy ..xy kér kakaót?
2013. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2013. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ott a pont! ;)
2013. okt. 26. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!