Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy neurológiai...

Hogy néz ki egy neurológiai vizsgálat a babáknál?

Figyelt kérdés

2013. okt. 29. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

EEG, Ultrahang szokott lenni, illetve különböző idegek ingerlése, reflexek vizsgálata. Megnézheti gyógypedagógus is, hogy különböző dolgokra hogyan reagál, illetve gyógytornász is végezhet vele gyakorlatokat, hogy hol tart a fejlődésben, hogyan bírja stb.

Semmi megterhelő.

2013. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából azért akarom neurológushoz vinni, mert aggaszt, hogy néha remeg a keze, általában akkor ha valamire nagyon koncentrál, vagy örül, vagy van ,hogy csak úgy magától. 5 hónapos kislány, a gyerekorvosnak megmutattam, szerinte ezzel nincs semmi gond, én mégis nagyon aggódom...
2013. okt. 29. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kb. 6 hetesen is vinni kellett neurológushoz.

De szerintem sincs semmi baja, de ha aggódsz persze jobb ha megnézeted!

2013. okt. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is pont emiatt voltunk neurológián amikor 5 hónapos volt a kisfiam. Nekünk nem csináltak ultrahangot sem, kérdezgettek mindenfélét meg alaposan megvizsgálták mozgásfejlődésileg. Azt mondták érzékenyebb baba de nincs baja. Most 10 hónapos és megint elküldött az orvos megnézetni mert még mindig remeg de most Dévényeshez. Ő is azt mondta, hogy semmi gond. Ha csak izgalmi állapotban van ez és amúgy nem jelentkezik akkor minden rendben van, majd kinövi. De persze ha téged nagyon aggaszt akkor mindenképp nézesd meg mert az a biztos. Szép estét:-)
2013. okt. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamat 6 hetesen kellett vinnem kötelező neurológiai vizsgálatra. Levetkőztettem pelusra a babát, a doki pedig cincálta jobbra-balra, nézegette a kúszás-mászás, állás-ülés formáit rajta. Furcsa volt látni így szegény kisfiamat, nyeklett-nyaklott még ezekhez a mozgásformákhoz 6 hetesen.
2013. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is hat hetesen voltunk (vákumos szülés miatt) a neurológus a beidegződött mozgásformákat hívta elő a babából (kúszás, mászás, járás) ill. megnézte a reflexeket, szerencsére semmi kórosat nem talált. Beutaló kell, a gyerekorvossal kell konzultálni.
2013. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat :)
2013. okt. 30. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!